Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most vásárolnék új autót,...

Most vásárolnék új autót, érdemes hozza gyári alufelnit venni ? (Télire)

Figyelt kérdés

Kicsit sokkalom, hogy a márkakereskedés 380.000ft/ db áron adná az alufelnit…


S mivel nyári gumival adják az autót így téli gumit is vennem kell, ami szintén + 450.000 vagy ha neten veszem akkor kb 250/280.000… Szóval gondoltam ugyanazt az alufelnit fogom használni télen nyáron . Utánna néztem mivel makulátlan új, így a só nem fogja megenni. Annyi a dilemma hogy szerelés közben nem sérül amikor szedik le a nyárig és rakják fel a tèlit ?


nov. 26. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérsz négyévszakosat rá? Jó sokat spórolnál vele.
nov. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam, de évi 35/45.000 km megyek vele. Így akkor arról is szinte 1.5 évente mehetne le a régi majd fel az új … nem mellesleg nem olyan jó mint a téli télen s nyári nyáron .
nov. 26. 21:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, az más, akkor marad a nyári és a téli, de akkor legyen a téli is felnire szerelve, akár használt felni és majd otthon cseréled ha spórolni akarsz.
nov. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem a csere árán akarok sporolni, csk azért 1.2m felnire szerintem túlzás .


És a kérdés az igazából mennyire sérül a felni ha fel/ le szedik rolla a gumit. Természetessen szaküzletben lenne a csere .

nov. 26. 21:47
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Sokat sérül, nem szabad szereltetgetni. Használt felni, egyszer felszerelteted rá a télit és akkor csak kerék le, másik kerék fel. Úgy már otthon fél óra alatt megcsinálható. Nem kell félévente ott hagyni pénzt a gumisnál és tönkretenni a gumikat a sok szereléssel.
nov. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha futja egy új autóra, akkor bele kellene férjen a plusz garnitúra kerék. De ha nem, akkor vegyél acélfelnit, vagy használt felnit.

A gyári felninek semmi baja nem lesz télen.

nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vegyel ra hasznalt felnit vagy acelfelnit es disztarcsat, attol fugg milyen autot veszel. Egy Suzukin siman elmegy de egy uj Merci hulyen nezne ki disztarcsaval :D


En nem cserelgetnem a gumikat a felnin. Dragabb a munkadij es hosszabb tavon nem tesz jot neki.

nov. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6# A plusz teli gumi + Alu felni kb 1.500.000, miért lenne kötelező hogy beleférjen ?


7# egy nissan Qq-lesz

nov. 26. 23:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Keress egy garnitúra jó állapotú használt, és lehetőleg gyári Nissan felnit. Úgyis csak a só marja szét, egész télen mocsokban kell közlekedni, szépnek ott lesz amivel jön. Szerencsés esetben meg gumival együtt még jobb vételt ki tudsz fogni. Ajánlom a wheel-siz.com adatbázist, meg tudod nézni az autóhoz tartozó felni adatokat, aztán visszafelé azt is meg tudod nézni, milyen típusokon és milyen évjáratokban volt ugyanolyan keréktárcsa. (Próbáld gumisnál megbeszélni az átvételt, valami pénzért megpörgetik a kerekeket mielőtt kifizeted az eladónak, és kész... Vagy egyből sok gumisnál is vannak használt kerekek.)
nov. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8: Nem kötelező, de 10% plusz nyilván egy ekkora üzletnél nem sodor a tönk szélére. De ott vannak a további megoldások is a válaszomban


#6

nov. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!