Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 200. 000 km után egy Peugeot...

Lasziroger kérdése:

200. 000 km után egy Peugeot Partner 2. 0 HDI zárt dobozos autónál mire kell odafigyelni? Mit érdemes cserélni rajta, hogy meglepetés ne érjen útközben. Most vásárolnék egyet

Figyelt kérdés

2015. aug. 14. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ezeket főleg céges autóknak vették, így elég sok mindenre, konkrétan át kell az egész autót nézetni, ha az ember nem akar meglepetéseket.


Egy cégnél általában addig vannak papírforma szerint karbantartva míg szükségük van rájuk vagy nincs a közeljövőre tervezett csere, akkor már hagyják leépülni őket, nem költenek rá.


HDI motorok mondjuk nem rosszak, szerintem azzal nem lesz baj, elmennek kényelmesen dupla ennyit is gond nélkül.

2015. aug. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Amikor veszed már akkor nagyon figyelj arra hogy az tényleg 200 ezer km legyen. Könnyen induljon, kormány, ülés, pedálok, sebváltó kopás. Próbakörnél féltengely ne kattogjon ha jobbra-balra tekered a kormányt. Legyen jó a fűtés ahogy a kuplung is. Ha rendben van, vezérlés csere ha csak nincs tuttira igazolva. Nézzétek meg az összes ékszíjat, segédkar stabilizátor. Olajcsere motorba váltóba az összes szűrővel együtt. Gömbfejek, fékek ellenőrzése. Ez gyorsan megy.

Ha esetleg már használod egy ideje és nehezen indul pl akkor olyan szerelőhöz vidd aki tényleg ért ehhez a típushoz és van diagnosztikai műszere amivel tud nyomást mérni az üzemanyagellátórendszerben. Légtömegmérő és esetleg eletronikus gázpedál potméter probléma lehet a késöbbiekben de ez vállalható. Én egyébként esküszöm a Peugeot motorokra régebben dolgoztam egy cégnél és egy boxert hajtottam 2 év alatt 300 ezer km-t raktam bele 220-al kaptam. A motornak soha de soha semmi baja sem volt, csak generátor és önindító felújítás történt.


Az első jól írta, ezek nagyon tartós motorok tudnak lenni ha szervizeled normálisan és a szerelő ért is hozzá. A márkaszervizt azt kerüld vagy fenntartásokkal kezeld.

2015. aug. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Én mindenféleképp nekifutásból ki fogom rajta cserélni az olajat szűrőkkel együtt, vezérműszíj vízpumpával és a kuplung szettet is. Gondolom ezt jól teszem. A motorra és a váltóra egy év garanciát kapok.
2015. aug. 14. 10:25
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg fékbetéteket is cserélni fogom, zokszó nélkül.
2015. aug. 14. 10:26
 5/5 anonim ***** válasza:
A Partnernek ez a km nem sok.
2015. aug. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!