Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm eszi az olajat 1,5l...

Az autóm eszi az olajat 1,5l ,1000 km en valakinek van valami tanácsa valamileyen olajfoyasztást csökkentő adalék használ e vagy melyik lenne érdemes kipróbálni?

Figyelt kérdés

Autó : 2009 Mazda 6 1.8 benzin

Valószínüleg szelepszár szimmering csere és gyűrűzés kellene de jelenleg ezt nem engedhetem meg.



nov. 29. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen olajfogyasztáson a motorgenerál segít, nem holmi adalék...
nov. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A szimering csere nem olyan nagy munka, csináld/csináltasd meg először azt.
nov. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos nincs rá csodaszer, ezért mondogatják annyira, hogy cseréld az olajat időben és jó minőségűt rakj bele. Motorfelújítás vagy bontó.
nov. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem csak ezek az opciók játszanak. Lehet elég egy gyűrűzés. Felújítani irreálisan drága, akkor inkább motor csere.
nov. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 A gyűrűzés nem felújítás? Tulajdonképpen de. Az is 300 ezer ft nagyon minimum, de inkább több.
nov. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy ezek kellenének de jelenleg nem engedhetem meg ,a szimmering cserére és a gyűrűzésre 150 ezer ft amit több helyröl hallottam, tavasszal van tervben , addig szerettem volna véleményeket hogy segit e az adalék
nov. 29. 23:32
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
#6 Akkor marad az olaj töltögetés. Az adalékok csak pénzkidobás, nem segít semmit, csak jobban tönkreteszi a motort. Azok méz viszkozitású olaj vastagítók, nem lesz tőlük jó a kenés és csapágyas is lesz a motor tőle.
nov. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
#6 ne költs adalékra, ha úgyis lesz javítva... A gyűrűzés alulról megy, a szimeringek felülről, szóval külön is meg tudod csináltatni egyiket-másikat, ha épp engedi a keret.
nov. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor nem is próbálkozok adalékokkal
nov. 30. 04:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Az adalékok, vagy a sűrűbb olaj használata sokkal több kárt csinál, mint hasznot. Az olajfogyasztást lehet, hogy csökkenti, de cserébe tönkreteszi a csapágyakat, eltömíti az olajfuratokat, stb, aztán a valós javítás sokkal drágább lesz.
nov. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!