Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik téli gumi lenne jó?

Melyik téli gumi lenne jó?

Figyelt kérdés

Nem értek az autókhoz,téli gumit akarok venni.235/35 R19 91Y XL a jelenlegi gumim.1 éve vettem az autót ez a gumi új volt rajta.Na de rákerestem autó márka,stb szerint és 235/55 ír, hogy ilyen kell rá.

Most akkor eddig rossz volt rajta?

Vehetek rá bármelyiket?

Bocsi ha rosszul írok valamit, tényleg nem értek az autókhoz.

És mit jelent a végén az Y vagy a W ?



nov. 30. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

A 235/55 nem mond semmi a felniátmérő nélkül. Írd meg, milyen autó, akkor tudunk segíteni. A gyári méret vagy annak váltómérete kell rá.

Az Y, W stb. a sebességindex. Azt határozza meg, hogy az adott gumi milyen sebességre alkalmas. A W 270 km/h-ig, az Y pedig 300-ig használható. A terhelésindex legalább ennyire fontos, ami esetedben a 91-es szám, ami 615 kg/gumi terhelhetőséget jelent. De ezek amúgy szinte minden gumi webáruház oldalán le vannak írva.

Ha bizonytalan vagy, inkább bízd a beszerzést egy jó gumisra!

nov. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem gyári méret volt rajta.


"És mit jelent a végén az Y vagy a W ?"

Sebességindex, a maximális sebességet mutatja meg.

W = 270 km/h

Y = 300 km/h

nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van a felni. Annak az átmérője az R-es méret colban, esetedben ez R19. Értelem szerűen a gumi R-es méretének is meg kell egyeznie ezzel. Tehát ha a jelenlegi felnire akarsz másik gumit akkor R19-es gumit kell nézned.


Van a gumi. Ahogy előbb írtam itt is adott az R-es mérete. Ezen kívül a gumi legnagyobb szélessége/a gumi magassága a szélesség százalékában. A te esetedben 235/35 ami azt jelenti hogy 235mm széles a gumi és ennek 35%-a a gumi vastagsága, azaz 82mm.


Ha a gyári méret 235/55 akkor az a gumi 129mm vastag, ez kb 2 col differencia, tehát a gyári felniméret valószínűleg R17. Arra jó a 235/55 R17-es gumi. De a mostani felnidre ugyan olyan gumiméret kell, mint ami rajta van.


Ha leírod az autó pontos típusát, a motor típussal együtt, pontosan rá lehet keresni. Azért fontos a motor, mert nagyobb motoros autókat lehet hogy egy vagy két mérettel nagyobb féktárcsával szerelnek mint az alap modellt, így lehet hogy az R17 felni alá már nem fér be a féknyereg.

nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De egy gumis, vagy típus specifikus facebook csoport is tud segíteni.
nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, tehát rossz méretű gumi van rajta, ezért azt le akarod cserélni jó méretre?


Mert akkor szerintem használd azt ami van. Az hogy az oldalfala kisebb, az autó magasságát befolyásolja, illetve a kátyú bíró képességét. Én tuti nem vennék másikat csak ezért másikat, több százezer ft ilyen méretben az új gumi. Viszont ha új gumit szeretnél venni, akkor tuti gyári méretűt tennék rá. Kinyitod a kézikönyvet ott lesz benne milyen méretű gumi való rá.

nov. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!