Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel lehet a probléma, mi...

Mivel lehet a probléma, mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
Szóval: adott egy 2008-as ufo-Civic, 1.8-as, szívó benzines motorral. A tünet a következő: 2 város között közlekedek vele autópályán, a távolság nagyjából 30km. Elindulok A városból B-be, semmi probléma, szépen lassan felmelegszik üzemmeleg szintre a hűtővíz és ezt ennél hosszabb távokon tartja is, nem emelkedik a hűtővíz hőmérsékete. Viszont ha B városban egy dugóba kerülök, akkor történik egy olyan dolog, hogy hiába van maxra állítva a fűtés, elkezd az utastérbe hideg levegőt befújni, a műszerfalon található hőmérő pedig közel a maximumig felmegy 1-2 perc alatt. Viszont nem marad ott, hanem szinte azonnal elkezd visszaesni, és ezzel egyidőben melegebb levegőt is fúj be az utastérbe. Olaj, hűtővíz szintjei rendben vannak, bár lassacskán esedékes lesz az olajcsere, mert 9000km már van a mostani olajban. Ezt mi okozhatja, van ötletetek? Termosztát? Vagy netán ez normális? Volt már néhány ennél régebbi benzines autóm, de egyik sem csinált ilyet. Illetve mindeddig ez sem, 3 éve van nálam és csak most kezdte el, szóval gondolom, hogy ott valami nincs rendben.
dec. 1. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Semmi köze az olajhoz, a termosztát rossz már. Cseréltesd ki, ne hagyd így, még a végén megfőződ miatta a motort.
dec. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Köszi, én is arra gyanakodtam. Úgyis lassan esedékes lett volna a szerviz, de akkor inkább már hétfőn beszélek az autószerelőmmel. Pont azért aggaszt egyébként, mert nagyon nem szeretném, hogy hengerfejes legyen. Márpedig a hengerfej-tömítésnek, illetve az egész hűtőrendszernek gondolom a rövid ideig tartó túlmelegedés sem tesz jót.
dec. 1. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha hideget fuj az utasterbe, akkor levegos a rendszer csak.
dec. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Miért és hogyan? A hűtővíz szintje megfelelő, és kétlem, hogy bárhol levegő jutna bele, mivel az egy zárt rendszer, így kifolyna valahol a hűtővíz a fizika törvényeinek engedelmeskedve. Illetve mint említettem, ez csak bizonyos körülmények mellett fordul elő. Szóval nem igazán tudom ezt elképzelni. Ha esetleg nem tekeri fel az ember a kiegyenlítő-tartály kupakját megfelelően, akkor elpárologhat némi hűtővíz, de ebben az esetben ez erősen valószínűtlen.
dec. 1. 22:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó lenne már megérteni és megtanulni hogy ehhez semmi köze a termosztátnak.

A fűtéskörben nincs a termosztát benne.

Ezért van az hogy amikor kezd melegedni akkor már langyosat fúj és ahogy melegszik annál melegebbet fúj.

dec. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 És akkor mi okozza a kérdésben leírt problémát szerinted? Mert hogy valami nem oké, az biztos. Elárulom, kb síkhülye vagyok az autószereléshez, az alapvető dolgokat tudom, és ennyi.
dec. 2. 09:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem termosztát!

De cseréld ki ha ez vigasztal és akkor az kivan zárva.

Lehet levegős vagy a fűtőmotor terelő lapátja fellazult, elmozdult és amikor oda rázódik akkor meleget nyom , ha úgy mozdul meg hideget.

De ez mind csak tipp, egy alapos karbantartás kell neki.

Jó lesz ha alap dolgokat megtanulsz és magad csinálgatod meg mert ezt ha egy szerlő csinálja, lehet 2 egész napba beletelik és annak meg húzós munkadíja van.

dec. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Úgy vélem, hogy ez nem egy alapvető dolog, és meghaladja az ismereteimet. Nem mellesleg hétköznap én is dolgozom, van, hogy akár hétvégén is, és kapok is érte annyi pénzt, hogy szerelőhöz vihessem az autómat, ahelyett, hogy fogalmatlanul b*sszam el a kevés szabadidőmet egy olyan dologra, amit úgysem fogok tudni magam megoldani, főleg nem napok alatt. Persze az alap dolgokat megcsinálom magamnak, amit csak tudok, nem vagyok műszaki analfabéta, de ez nagyon nem alap dolog. Illetve egy komolyabb szerelés esetemben ott kezdődne, hogy szintúgy pénzért bérelhetek pár órára egy szereld-magad műhelyt, mivel egyáltalán nincs affinitásom szétborítani a kocsimat egy parkolóban. Persze ez belefér, például ha olajat és szűrőt akarok cserélni, mert az megvan max 1-2 óra alatt, mivel pontosan tudom, hogy mit kell csinálni. Ez esetben viszont fogalmam sincs, így akár még drágább is lehetne a mutatvány, hát kösz de nem, inkább beszélek hétfőn a szerelőmmel. Ő legalább ért is hozzá, és nyilván ő is pénzből él, de jobban járok, ha vele csináltatom meg. Így okosabb nem lettem a kérdést illetően, legfeljebb annyiban, hogy ez biztosan nem normális jelenség, a többit pedig majd a szerelő megoldja.
dec. 2. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!