Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárt az eltiltásom, mi a...

Lejárt az eltiltásom, mi a teendő?

Figyelt kérdés
3 hónapra el voltam tiltva, ez az idő lejárt. Úgy tudom ennyi eltiltás után nem kell után képzésen részt vennem. Ilyen esetben automatikusan fogják küldeni a jogosítványt, vagy nekem kell igényelni?

dec. 6. 00:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel az információ hiányos, az sem jelenthető ki, hogy nem kell utánaképzésre menned


"„Utánképzésen kell részt vennie annak a járművezetőnek


a: akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt legalább 6 hónapra, illetve

b: akit a bíróság közlekedési bűncselekmény elkövetése miatt a járművezetéstől eltiltott, továbbá

c: akinek vezetői engedélyét a közúti közlekedési előéleti pontrendszer alapján az eljáró hatóság visszavonta.”


Tehát: akinek szabálysértési ügyében a bíróság vagy a közlekedési hatóság (rendőrség) legalább hat hónapra történő járművezetéstől eltiltásról rendelkezett, továbbá, az eltiltás tartamától függetlenül (akár az egy hónapos törvényi minimum esetén is), akit közlekedési bűncselekmény (ittas vezetés, közúti veszélyeztetés… stb.) miatt a bíróság a járművezetéstől eltiltott, KIVÉVE: az eltiltás valamely kategóriára történő korlátozása esetén. Amennyiben csupán kategóriára történő korlátozást tartalmaz a jogerős határozat, akkor az abban megállapított időtartam elteltével (abba beleszámítva a jogosítvány bevonása, leadása óta eltelt időt is) a vezetői engedély visszaszerezhető."


Az okmányirodában lehet a jogosítványt visszaigényelni, ha annak feltétele az utánképzés, akkor csak az arról kiadott igazolás ellenében adják vissza.

dec. 6. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Közúti közlekedés rendjének megzavarása miatt vonták be.
dec. 6. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!