Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező biztosítás nélkül?...

Kötelező biztosítás nélkül? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Autó vásárlás előtt állok, a viszont a kiszemelt autón, az ügyfélkapu szerint nincs kötelező biztosítás.


Holnap mennék megnézni az autót, de ez kissé aggaszt. Ilyenkor mi a teendő? Ilyen lehetséges, hogy úgy adnak el autót, hogy (jelenleg) nincs biztosítása, de forgalomban van?


Én ebben nagyon kezdő vagyok, és ez lenne (remélhetőleg) az első autóm. Magánszemélytől vásárolnám.


Köszönöm a segítséget.



2023. okt. 14. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megveszed és megkötöd a biztosítást.

Az előző tulajt majd a mabisz zaklatja, nem a te dolgod.

2023. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt téged semmiben sem befolyásol. Bár ha kötelező biztosítást nem fizettek, akkor vajon még mit hanyagoltak el? Szerintem mindent.
2023. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége, mert a Biztosítás Névre szól, ha lenne rajta akkor is újat kellene kössél rá, mivel akkor te leszel a szerződő ügyfél és a te paramétereid kellenek majd a biztosítónak nameg a kocsidé is.

Biztosítást egyébként is csak az üzembentartó (tulajdonos) köthet.


Amikor kérelemre ideiglenesen kivonatja valakia forgalomból (párezer ft illeték), akkor nem kötelező rá a biztosítás, de amennyiben nem vonatta ki akkor naponta számolnak fel rá hatóságilag "fedezetlenségi díjat" ami olyan 100-15010 ft krül lehet / nap, szóval pár hónap alatt komoly összeg is összegyűlhet, de ez mindíg azt terheli, aki az adott lejárati dátumnál a tulajdonosa a kocsinak!

2023. okt. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1000-1500 / nap csak elírtam (pontosan nem tudom, mert a mindenkori törvényes minimálbér alapján számolnak valahány %-ot)
2023. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megveszed és egyből még aznap kötsz is rá biztosítást. Ezzel te le vagy védve. Az előző tulaj döntéseiért nem vagy felelős. Majd kapni fogja a fedezetlenségi díjat, de az nem a te dolgod.
2023. okt. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdemes extra körültekintőnek lenni, mert aki nem kötött kötelezőt, az egyéb galádságokra is képes.

Pl. Győzödj meg róla, hogy tényleg a törzskönyvön szereplő tulajjal szerződsz, én az eredetvizsgát is megcsináltatnám az adásvétel előtt.

2023. okt. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!