Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyiben kerül szerintetek...

Mennyiben kerül szerintetek 2023. decembrében az alábbi szerviz?

Figyelt kérdés

- Személygépjármú átnézése

- Műszaki vizsga

- Szűrők és olajcsere.


Ezeken kívül javítás nem történt, a hibákat elmondta, amire figyelni kell. Mennyit lehet ezért ma maximum elkérni? Nem szakszerviz, autószerelő vállalkozó, ráadásul ismerős, akinek sokat segítettem már. (Pár válasz után beírom, hogy mennyit fizettem.)



dec. 14. 00:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Maximum? Olajmennyiségtől függ igazából, de a reális olyan 60-70 ezer ft környéke, ismerőstől 60 ezer szerintem. Maximum 80 ezer.
dec. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Az olajcsere.org szerint elvileg 3.3 liter kell bele. Amúgy 104 ezer Ft-ot fizettem, amit nagyon sokallok.
dec. 14. 00:34
 3/22 anonim ***** válasza:
#2 Az nagyon sok, igen. Jól átvert. Egy műszaki 30 ezer, olajcsere is 30 körül jó minőségű olajjal, átnézést meg ingyen szokták, ha más miatt is viszed.
dec. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Igazából magadnak meg tudtad volna csinálni összesen max. 45-ből jó minőségű olajjal, nem nagy cucc az olajcsere. Egy videót megnézel a neten és alap szerszámokkal max. 30 perces móka.
dec. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Megtudta volna, igen, csak sok nő is ír ki ide kérdést, sokan azt felejtik el.

Nekem a műszaki egy ritka hulladék autóra 40 volt, máshol átnézték 5 ezer forintért, hogy átmenne-e, olaj+szűrő meg max egy 15-20e ft. Kicserélni kb 5 perc.

Kissé vastagon fog a ceruza az ismerősnek.

Gondolom nem egy 30 éves f astrával jár a szerelő...

dec. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
#5 Akkor abban a műszakiban volt 10 ezer ft kenőpénz. Jelenleg 25-30 ezer ft egy műszaki vizsga, ha magadnak viszed. Olajcsere 3,3 literes feltöltési mennyiség mellett 30 ezernél többet elkérni szűrőkkel együtt lopás az én szememben...
dec. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szak szervizbe egy garanciális szemle olajcsere 100 ezer, plusz a vizsga 25.

De ne reklemálj mert ezt meglehet csinálni bárhol, bárkinek és meg marad 50000-ed.

dec. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

2022 februárjában a helyi márkaszervizben pontosan erre kaptam 120.000 Ft-os "kedvezményes" árajánlatot. Ma biztos, hogy több lenne. Fiatal, nem városi futkosásra használt autó, akkor 45.000 km-rel, új kora óta nálam, végig garázsban tartva. Tehát a fentieken kívül hozzányúlni nem kellett. Azért gondoltam márkaszervizre, mert bár pont lejárt a garancia, de legyen továbbra is pecsételve a szervizfüzet. De ilyen áron nem kértem. Eladni, lecserélni a kocsit egyelőre a mostani árak mellett biztosan nem szeretném. Valamikor majd tízen évesen valószínű inkább a pillanatnyi állapota fog számtani, mint a papír.

Így elvittem inkább ismerős szerelőhöz, aki mindezért 30-at kért. Igaz az olajat (LiquiMoly) és a szűrőt (Mahle) én vittem. Ha azt is hozzá vesszük, akkor is durván 50-ből minden megvolt.

dec. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Dehogy sok.
dec. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Olaj + szűrőkre meg tudod nézni az árlistákat, rezsióradíj 10-15k, műszakira gondolom nem csak a hatósági díjat számolja, hanem az ő idejét is. Tehát szumma foglalkozott az autóval legjobb esetben is 4-5 órát, plusz az anyag, szerintem nem földtől elrugaszkodott dolog ez az ér szerintem. Nyilván egy 20+ éves kotla esetén ez fájó összeg.

Az meg, hogy te szívességből előtte mit csináltál neki, nem sokat számít szerintem. Ő a munkaidejét áldozta rád, amikor pénzt keres, te is így tettél?

dec. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!