Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Önindító probléma?

Önindító probléma?

Figyelt kérdés
Ha elforditom a kulcsot egyet teker az önindító, épp annyit hogy ne induljon az autó, utánna pedig csak egy zúgó hang hallatszik, tehát forog csak a motort nem forgatja. Az öninditó melyik része hibás? Illetve javítható e vagy kompletten csere?
dec. 17. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Javítható, de a kutya nem foglalkozik ilyennel. Ha magadnak nem tudod megcsinálni, akkor kuka és csere.
dec. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem nagy probléma ez.

Szét kell szedni, valószínű a behúzó tekercs szar, azt cserélni kell és a többi részt meg kitakarítani.

Ez .

[link]

dec. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 Vannak direkt önidító és generátor felújításra szakosodott cégek,ha gyakori típus, akkor gyakran van cseredarab is a polcon, a rosszat meg beszámitját.

Az ilyen cégek miatt, általában az autósboltok nem is tartanak, indítómotor alkatrészeket, vagy max 1-2 dolgot.

dec. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
#3 Hát nem tudom, nálunk is van ilyen figura, múltkor beszéltünk róla, azt mondja 100-ból 99 megkeresése generátor és annyi van belőle, hogy önindítót már nem is vállal, mert totál értelmetlen. Lehet máshol máshogy megy. De most őszintén, a generátorhoz tényleg nem árt ha ért az ember, egy önindítót még egy majom is össze tud rakni, szóval minek pazarolnák az idejüket erre?
dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

#4 Pár éve nekem is lehalt az önindító. 1-es Octavia, vagyis alapvetően Golf4, és az ember gondolná, hogy mivel elterjedt típus, így bőven van minden, de az Unixnál semmit nem kaptam hozzá, szénkefetartó kellett volna, ennek kábele oxidálódott el, meg behúzómágnes. Ez utóbbit meg csak ezek a műhelyek tudják javítani, a leperemezés miatt, ők is csak úgy, hogy összetörik a végén a műanyagot, aztán érintkezőcsere után tesznek rá másikat. Én akkor egy márkói céghez mentem. A behúzómágnes felújítását megcsinálták ők, kefetartót vettem náluk, a többit én megoldottam itthon. Én mondjuk speciel önindítógyártó cégnél dolgoztam pár évet Fehérváron :)

Kérdezőnek is ez a meghúzómágnes(mi szolenoidnak hívtuk) eshetett szét, ha pörög, de közben nem teker,hiszen elektromosan meg kapcsol, vagy maga a kihajtás.

dec. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen bendix ).(nem a behúzótekercs). Javítható, nem vészes az ára. Az "olcsóbb" utángyártott önindítókat nem javaslom.
dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!