Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a vezérmű feladata és...

Gyula 07 kérdése:

Mi a vezérmű feladata és ennek alapvető szerkezeti kialakításai?

Figyelt kérdés

dec. 18. 18:28
 1/4 hypno ***** válasza:
50%

A válasz terjedelmes lenne.

Olvasd el inkább ezt:


[link]

dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Épp egy terjedelmes válaszra lenne szükség, olvastam ezt a Wikipédia oldalt, nem ír mindent benne amire nekem szükség lenne
dec. 18. 19:12
 3/4 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Ha van konkrét kérdésed tedd fel nekünk mi pedig nagyon szívesen válaszolunk! :)
dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 Hát akkor mi honnan tudjuk, hogy neked mire van szükséged? Az #1 által linkelt cikkben benne vannak nem csak hogy az alapok, de még némi részletesség is. Innentől nem is értem mire lehet szükséged, hisz egy laikusnak egy bőven több, mint elég, de még ha nem is elég, akkor is honnan tudjuk, hogy te mire vagy még mindezen túl kíváncsi?


A vezérmű feladata négyütemű Otto-motorokban, hogy a szívó- illetve kipufogó szelepek nyitását és zárását elvégezze a megfelelő időben, azaz a dugattyúk és a szelepek mozgása szinkronban történjen. Kialakítását tekintve szükség van szelepekre, az azokat mozgató vezérműtengelyre, illetve összeköttetésre a vezérműtengely és a főtengely között, ami történhet lánccal, szíjjal, vagy fogaskerékkel.


De mindez le van írva a wikipédián is, meg ezer más helyen, ezerszer részletesebben és pontosabban. Ha bármi konkrét kérdésed van, akkor azt a konkrét kérdést írd le, mert ennyiből nem lehet tudni, hogy mit szeretnél.

dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!