Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Levegőszűrőt milyen gyakran...

Levegőszűrőt milyen gyakran érdemes cserélni?

Figyelt kérdés
Turbóval szerelt kocsim van, úgy tudom a turbó érzékeny arra hogy egy szűrő mennyire van tele illetve milyen minőségű. Ennek fényében milyen gyakran kell cserélni a levegőszűrőt? Minden olajcserénél (10E km) vagy elegendő minden másodiknál? Jó minőségű szűrőről van szó, például Mann Filter vagy Mahle.

dec. 19. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%

Dehogy kell, elég 50 ezernél is.

HA csak nem földbányába járkálsz vele.

De önszorgalomból kicserélheted, nem lesz rosszabb vele.

dec. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Én minden olajcserénél cseréltetem, nem azon a pár ezer Ft-on múlik
dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 50ezer? Az eléggé sok szerintem, nem pollenszűrőre gondoltam hanem levegőszűrőre. Láttam már 30ezer futott levegőszűrőt az már eléggé tele volt alig engedhetett át levegőt.
dec. 19. 13:20
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

3. Tudom mire gondolsz, ezzel foglalkozom.

De írtam az utolsó mondatot is.

dec. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szolovjov ***** válasza:
Elhasználódás alapján. Az én levegőszűrőm 10 ezer km után szinte újnak néz ki. 20 ezerig simán elengedem, de lehet 30 ezret is kibírna.
dec. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Minden olajcsere alkalmával kell!


De semmi köze a turbóhoz, a turbót a kipufogó gáz hajtja.

dec. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem mindegy amúgy a használata, hogy poros helyen jársz vele vagy autópályán, de hát pár ezer forint...
dec. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#6 Igen a kipufogógáz hajtja és a friss levegőt tolja ami a levegőszűrőn keresztül érkezik. Gondolom ha nem tud annyi levegőt átszívni mint amennyi kellene az nem jó.
dec. 19. 14:40
 9/13 hypno ***** válasza:
Én vizsgaperiódusonként szoktam cserélni, vagyis kétévente. (Meg olajat, olajszűrőt és pollenszűrőt is) Az kb 20-30 ezer km. Úgy nincs vele gondom, hogy melyik mikor esedékes.
dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb gyári előírás 30000 km csereperiódust ír elő "normál" üzemi körülmények esetén. De "nehéz" (poros) körülmények akár 10000km-kénti cserét is szükségessé tehetnek. Kb. ahogy #5 írta olajcsere előtt ellenőrizd, ha könnyen hozzáférhető.

Nem csak pénzt spórolsz, 1 szeméttel kevesebb lesz a világon, ha egy nem szükséges alkatrészt nem cserélsz ki.

dec. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!