Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy autó sokat van hidegind...

Ha egy autó sokat van hidegindítva illetve nem üzemmelegen használva, télre jobb választás lehet a kicsit hígabb motorolaj?

Figyelt kérdés

Alapvetően 5W-30-at használnak az adott kocsihoz, viszont több neves gyártó 0W-30-as olaja is teljesíti a járműhöz előírt gyártói specifikációt.

Aki úgy használja a kocsit hogy sokszor van hidegindítva illetve nem mindig éri el az üzemi hőmérsékletet a használat alatt, akkor érdemes télre inkább a 0W-30-as olajat tenni bele?



dec. 23. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem számít, mindegy melyiket rakod. Csak télre lecserélni pedig teljesen felesleges.
dec. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem
dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 veterán vas ***** válasza:
77%

Ha tudod hogy mi a gyári előírás, akkor azt kell használni.

Semmi értelme "amatőr fejlesztőmérnököt" játszani. 😂

dec. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem érdemes. Óriási különbség nem lesz, de elvileg hamarabb ér el az olaj a kenési pontokra.
dec. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Én csak azt nem értem, hogy minek elővenni az autót olyan rövid távra, hogy kemény 0°C-ban nem éri el az üzemi hőmérsékletet az autó. Hol dolgoztok, a szomszéd utcában? Én megfontolnám, hogy gyalog menjek, ne adj isten kerékpárral vagy rollerrel... Ezerszer egészségesebb, nem visz sírba a benzinköltség és az autó sem rohad szét a felesleges használattól 10 év alatt.
dec. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Ilyen időben akár 10-15 km, mire az olaj is eléri az üzemi hőfokot. A hűtővíz sokkal hamarabb bemelegszik, ezért sokan azt hiszik, hogy pár km alatt már üzemmeleg a motor.
dec. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!