Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki vizsga lejár,mi a hiba?

Műszaki vizsga lejár,mi a hiba?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy emailt hogy az autóm 2024.02.22 én lejár a műszaki, azonban amikor a nyáron vettem lett rá friss műszaki és Műszaki vizsga papírt, + a forgalmiba is be van jegyezve az új dátum ami 2025.07.


Az ügyfélkapu rendszerben pedig mégis az van hogy 2024.02 akkor most ezzel mi a teendőm, vagy mi a gond? szalonból vettem az autót.


Előre is köszönöm.



dec. 24. 21:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Mondanám, hogy dobj egy rendszámot megnézem neked jszp-n, de jelenleg nem működik a jszp. Ott lehet a biztosat látni, ünnepek után szerintem működni fog.
dec. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
48%
¯\_(ツ)_/¯
dec. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Igen az oldalon én is próbáltam de semmi adat nem jön,pedig ha jól emlékszem akkor a vizsgák időpontja stb. minden fentvan és akkor többet látok én is. Ha gond van vajon hova kellene ezzel fordulnom.?
dec. 24. 21:54
 4/35 anonim ***** válasza:
50%
Ha a forgalmidban 2025. 07. van akkor az e-mailban említett 2024.02.dátum pont annyit ér, mint vak lovon a kontaktlencse. 😂
dec. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
55%
Kifejtenéd azt, hogy "vettél rá műszakit"? Mert ha ez valami fekete műszaki, akkor jól átvertek.
dec. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

#5.

Én ugy olvastam:

"amikor nyáron vettem -ide képzelj egy vesszőt- lett rá friss műszaki"

Így talán érthetőbb.

dec. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Igen az adás-vételiben vállalva is van hogy friss műszakival adják. És a friss műszaki vizsgáról külön papirom van,plusz az okmányirodába ez alapján írták be az érvényesség idejét.
dec. 24. 22:50
 8/35 anonim ***** válasza:

#6 Akkor inkább úgy kellett volna fogalmazni a kérdezőnek, hogy nyáron vettem az autót, friss műszakival ;)

Gondolom kereskedőtől, azok meg eltudják intézni némi kenőpénzzért, hogy az új forgalmiba ne a valós műszaki érvényessége kerüljön. vevő meg örül, a friss műszakinak, pedig lehet életveszélyes a kocsi, a lebukás esélye meg kicsi, engem 20 éve nem igazoltattak.

Még a rendszámmatricás időkben én is vettem kereskedésben olyan autót, aminek pár hónappal korábbi műszaki érvényesség volt a matricán, mint a forgalmiban, és ugye névre írva vettem , de húgomék is hasonlóan jártak, csak őket meg is állították motoros rendőrök a Balatonnál, és hiába mutatták a forgalmit, hogy abban még érvényes a műszaki.

Szóval itt a nem hiba van, hanem csalás. Fel lehetne jelenteni a kereskedőt, meg a kormányablakban dolgozót is.

dec. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Akkor én ezzel hovan menjek szerinted? vissza a kereskedésbe (Egerbe egy ford szalon) vagy az okmányirodába? Még a műszaki vizsgaról is van vizsga papír ahol szerelő felelős minden fentvan. Szóval minden vissza vezethető.
dec. 24. 23:04
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

#8.csak lassan, nem kell egyből rémeket látni, és csalást emlegetni.

Egy hasonló példa:

Múlt nyáron igazoltatott a rendőr, csak a forgalmit kérte, mondván, "mi itt minden adatot naprakészen látunk".

Az igazoltatás végén jóindulatúan megjegyezte, hogy kettő nap múlva lejár a jogosítványom.

No erre elővettem és megmutattam, hogy előtte már három nappal hamarabb megújítottam.

Szóval ennyit a digitális adatforgalmazásról és a naprakész nyilvántartásáról. 😄


Mellesleg ha nekem a forgalmiba 2025 júliús lenne bejegyezve, akkor nem foglalkoznék semmiféle 2024. februári vizsgával.

dec. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!