Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen C3-ról vélemény?

Citroen C3-ról vélemény?

Figyelt kérdés
Kérlek, aki szimplán csak a francia kisautókat nem szereti ne amiatt írjon rossz véleményt. Magáról az autóról kérnék. :)

dec. 29. 22:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

annyit hozzáfűznék, hogy most teszem le a jogsit és csak faluból autóznék át városba, maximum 20 km naponta.

Szóval első kocsi lenne egyébként. :)

dec. 29. 22:55
 2/16 anonim ***** válasza:

Az első generációsról valamiért szeret lerohadni a küszöb, de nem akárhogy, pedig évjárat alapján jók is lehetnének, de nem. :(

[link]


Ha már francia, nézz inkább Cliót pl, azoknak a rozsdavédelme is nagyon jó.

dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igénytelen, filléres, ha meghúzod csak megvonod a vállad és továbblépsz. Szóval első autónak jó. Mindenképp benzinest vegyél, legalább 1.4. A HDI kuka.
dec. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én béreltem 2 hétig. Életemben nem vezettem annyira gyenge autót.
dec. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Második opciónak a ford fiestát nézegetem még (2002-2008). Szerintetek? Dízelt szeretnék mindenképp.
dec. 29. 23:34
 6/16 anonim ***** válasza:
De van belőle 1.1 meg 1.6 is!
dec. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Rengeteg elektronikai nyűgje van. (Nekem "csak" ennyi volt: ABS jeladó, szervó, gyújtáskapcsoló, fényszóró-magasság állító, bajuszkapcsoló)

A rozsda is szereti.


Az 1.6 benzinnel egyébként kifejezetten fürge volt.


Fiestat nem vágom, de abban egyébként ugyanaz az 1.4 diesel van.

dec. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A Citroen/Peugeot 1.4 dízel egyáltalán nem rossz motor, a 68-75 lóerőset keresném, 8 szelepesek, aminek a motortérben ott van a "vérnyomásmérő pumpa", tehát Bosch porlasztós, az olcsó és felújítható. A 90 lóerős 1.4 dízel 16 szelepes, nem annyira sikerült jól, 1.6 is mind 16 szelepes...

Ford hiába ugyanaz a motor alapvetően, sajnos Siemens porlasztók vannak benne, jó drága és nem kifejezetten tartós. 1.6 meg hiába Bosch, de sajnos 16 szelepes. Szerintem Peugeot 206-ot (is) nézz, gyakori típus, csak kalkulálni kell a hátsó híd javítással, 1.4 vagy 2.0 HDI jó volna belőle, de a régi adagolós 1.9D sem rossz igazából. Más márka még van, ami szóba jöhet? (Skoda, VW, Seat?)

dec. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Citroen C3 kétfajta motorral igazán jó választás: 1.6 HDi (dízel) és 1.6 benzines. Nem kell félni az 1.6 HDi motortól, annál megbízhatóbb dízelmotort a franciák nem gyártottak. Egyedüli baj az lehet vele, hogy a futásteljesítménye miatt a szervizelése költségesebb lesz, mint egy benzinmotoré.


Az 1.4 benzines (75 lóerősnek) típushibája, hogy a hegerfej tömítése szeret elmállani a motorolaj nyomóágánál, emiatt szivárog az olaj a hengerfejnél.


A gyengébb 1.1 benzines motorok annyira gyengék, hogy nem érdemes velük foglalkozni. Ez a motor olyan gyenge, hogy ha a klíma be van kapcsolva, akkor elég nehéz tartani a forgalom ritmusát. Ráadásul a fogyasztása sem annyira kicsi, ha az ember rendesen használja.



A Citroen C3 hibája még, hogy a küszöbök rohadnak, valamint hogy beázhat a motorvezérlő. Ami még a C3 esetében kerülendő, az a Sensodrive váltó. Ennyi idősen nagyon sok gond van vele, amelyek javítása elég költséges. Egy korábbi válaszoló írta az elektronikai problémákat, azok sajnos minden Citroen C3 változatnál jelen vannak és sok fejfájást okozhatnak.

dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
a klíma lefogja a motort?...ekkora marhaságot.
dec. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!