Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw Polo V mi szól ellene?

Vw Polo V mi szól ellene?

Figyelt kérdés

2010-es évjárat.

1.4 16v 85 lóerő.

Szeretnék egy kis egyszerű városi autót max 2.5 millióig.

Mit ajánlotok?

Mennyire drága fenntartani egy 2006-os swifthez képest?

Nagyon szeretem a Swiftem, de baromi kényelmetlen az ülés és emiatt szabadulnék csak tőle.



jan. 2. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
A póló is kényelmetlen lesz.Renault Twingot,Cliót ajánlanám.
jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ülj bele, próbáld ki. Hogy nem kényelmetlenebb, mint egy Twingo vagy egy Clio, az egészen biztos. Persze ízlés kérdése is, de tudom, hogy már a két generációval idősebb Polónak is jobb ülései voltak, mint a kategóriájában a legtöbb más autónak.
jan. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Semmi.
jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyenem. Szerintem nem kényelmesebb mint a Swift. Csak emiatt nem cserélnék.
jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is néztük 2 évvel ezelőtt, amikor édesanyám új autót keresett.


Azt a motort amit leírtál már az előd Polo 9N-ben sem szerették, mert lomha, csúnya hangja van és sok is, teljesítményéhez képest fogyaszt is, illetve nagyobb futásnál szinte biztos hogy olajat is kell töltögetni rá. Gyújtásproblémák voltak rá jellemzőek, trafók haltak meg viszonylag gyakran, ezen kívül nem megbízhatatlan.

A Swifted tök mindegy milyen motorral szerelt, sokkal fürgébb mint ez a régi 1.4-es motorral szerelt Polo.


A többi benzines meg már FSI vagy TSI, azoknak ráadásul a korai változatai, semmiképpen nem ajánlott, ezek a motorok alapozták meg a TSI motorok ma már nagyrészt irreleváns rossz hírnevét.


Dízellel szerintem vállalhatóbb, viszont annak is megvannak a maga buktatói, mint minden 10+ éves turbódízelnek.


Csak kényelem miatt nem váltanék Polora. Akkor már inkább megpróbálnék a helyedben kinézni egy kompakt autót, azaz egy kategóriával nagyobbat. 2,5 millióért nem annyira könnyű jót és kényelmeset ajánlani, abban a korban ahol te nézelődsz pont a downsizing meg a soksok kütyü hajnalán voltunk így elég sok volt a mára problémás típus. Azt tudom, hogy például Opel Astra H-ból ennyiért a késői (2010 körüli) példányokat bőven kifoghatod, és az egy Swiftnél lényegesen kényelmesebb, a Volkswagennél kevésbé problémás motorokkal benzines fronton.

jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
Ami ellene szolhat az altalaban a beszerzesi ar. Egy Suzukinal es sok egyeb gyartonal dragabb, de lesz egy kellemes, kenyelmes, megbizhato kisautod. 5. generacioval nincs tulajdonos tapasztalatom, viszont 4. generacios Polo es 6. generacios Golf volt ugyanezzel a motorizalassal, ossz-vissz 130000 km abszolut megelegedve.
jan. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálnék pl bontóban végigülni többféle Swift ülést, és ha van számodra kényelmes, akkor arra csere és kész is vagy. Gondolom pl a Sportban jobb lehetett, mint a fapad lóca.
jan. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!