Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezen az oldalon mindig elhangz...

Ezen az oldalon mindig elhangzik az érv, hogy bárhol érdemes 95-ös benzint tankolni, mert a minősége meg kell feleljen az előírásoknak. Ezek az előírások tényleg szigorúak? A legolcsóbb virsli hiába alkalmas emberi fogyasztásra, borzalmas minőségű.

Figyelt kérdés

Több autókkal foglalkozó, autóátépítést is végző ismerősömmel beszélgettem korábban. Szerintük Magyarországon a normál gázolaj minősége megfelel az előírásoknak, de ingadozó a minősége és emiatt ők prémium gázolajat szoktak tankolni a dízelekbe, télen mindig.


A benzinnel kapcsolatban azt mondták, hogy a sima 95-ös benzin télen azért nem jó, mert hiányzik belőle a stabilizátor adalék, ami a prémium 95-ösben megvan. Stabilizátor nélkül kocsonyás lesz az állaga néhány hónapon belül és a légkörből a nedvességet megköti az etanol.



jan. 4. 20:54
1 2 3
 1/21 nemaRendőrség ***** válasza:
80%
Tankolj annyit amennyit 2 hónapon belül elhasználsz és nem lesz gond.
jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
Igen, ha megfelel az autóba a 95-ös és nem akarod fél-1 évnél tovább bennehagyni, akkor teljesen felesleges a 100-as.
jan. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
21%
Valamiért az oldschool szerelők nem véletlen szokták előnyben részesíteni a 100ast…..
jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
#3 Ezt sem hallottam még. Sőt, motorszerelőm azt mondta, hogy amíg a Honda honlapja szerint az enyémbe mehet az adalékolt 95-ös, addig bőven elég csak a téli pihenőre 100-asat tankolni. Szokás szerint túlmisztifikáljátok ezt a kérdéskört (is), meg beleokoskodtok abba, amihez nem értetek. Ha rendszeres használatban van a jármű, nem hagyod hónapokig rohadni benne a benzint, addig semmi gond a 95-össel.
jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
43%
#4 Bizonyos motoroknak kifejezetten jobb ha 100ast kap, tsi, bmw motorok, gdi stb…. Nem kell annyira sűrűn dióhéjazni miatta. De vannak régi szívómotorok amik érezhetően szebben viselkednek 100assal, ilyen az enyém is, 95össel nagyobb gázon kell indulni.
jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
#5 De azoknak ezt írja is a kézikönyvük, meg írja a gyártó ajánlása. Apám nem is annyira fiatal motorjának a kézikönyve is írja, hogy tessék minimum 98-asat tankolni bele, mivel csak 95-ös meg 100-as van itthon, ő 100-asat tankol. Az enyém azt írja, hogy legalább 91-es (ami szintén nincs már), legyen ólommentes és lehetleg max. 10%-ig adalékolt. Pénzpazarlás is lenne 100-assal etetni.
jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
#6 Ezeknek a motoroknak a 90%uk 95ösre van optimalizálva, és az is a gyári ajánlás, mégsem tanácsos azt tankolni. Én a régi szívóba meg nem sajnálom a 100ast, szebben is viselkedik vele, ennyi hibátlan km után meg megérdemli hogy literenként ne azon a 30 forinton baxxam meg az anyám.
jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%
Én lesz@rom, hogy ki mit mond, mivel azt tapasztaltam, hogy a 100-astól jobban megy és hangja is jobb(nincs ilyen hülye morgás). Ezt kapja a japán fűkaszám. Igen tudom sokat szerint pénzkidobás, de a dohányzás is az.
jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
29%

#7 De miért is nem tanácsos azt tankolni? Mert néhány hülye ezt mondta neked az interneten? Nyugodj meg, semmi baja nem lesz a 95-östől.


#8 Megnézném a vezetett statisztikádat, hogy hány hónapon-éven keresztül tankoltál kizárólag 100-asat, ami alapján ilyen magabiztosan ki mered ezt jelenteni. :) Hozzáteszem, ugye a 95-öset meg a benzinminőséget folyton azzal torpedózzátok meg, hogy bizony az EU-s előírás csak minimum, aztán állítólag mindenki úgy adalékol azt betartva, ahogy nem szégyelli. Ilyenkor szoktam megkérdezni, hogy a 100-as, E5-ös benzinre nem igaz pont ugyanez? :) Nekem is 1 decivel kevesebbet fogyasztott múltkor a gép, amikor OMV helyett a Shellnél tankoltam, de nem az OMV-t kezdtem el szidni, hanem belegondoltam, hogy talán ennyi különbséget még a széljárás is okozhat.

jan. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
7%

#9 nem nyugodok meg mert egy autóm ez a “nyugodj meg semmi baja nem lesz” féle hülyeségtől már úgy lekokszosodott hogy lekellett kapni a hengerfejet, szelepeket, szívósort kicserélni, nem volt kellemes mutatvány.

Amúgy 8ast egy kicsit ügyvédelném, ugyanis én jártam 95össel is hosszú időn keresztül, de az utóbbi egy évben viszont végig százast raktam bele, múltkor viszont nem, és egyértelműen érződött hogy úgy ahogy van darabosabb, gyengébb, forgatósabb lett tőle az autó, ami azt eredményezte hogy a korábbi 8 literes átlagom felment 9,5re.

jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!