Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Útnak indulatok csöpögő...

Útnak indulatok csöpögő szervóolaj vagy hűtővíz problémával?

Figyelt kérdés

Vagy a szervoból szivárog az olaj vagy a kiegyenlítő tartályból a folyadék, lassan de biztosan.

Amíg el nem jutok szerelőhöz, mehetek vele rövid távokat?

Hoszabb útra nem vállalkoznék.


jan. 5. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
induläs elött ellenörizd, meg legyen nälad eleg folyadek potolni.
jan. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak amíg nem csinálják meg töltsd újra őket. Ha a szervónál már hallod hogy nyöszörög mikor kormányzol, biztos hogy kevés az olaj.
jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most meg nem hallom hogy nyöszörög.

Hogy ereszti az olajat, mindenképp cseréssé teszi a szervószivattyút? Már ha az a baj?

jan. 5. 09:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, ha nem a szivattyú engedi el az olajat, akkor nem cserés. Kormánymű, szervóolaj csövek és az illesztések tudnak szivárogni.
jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
AZért azt csak megtudnád tán állapítani hogy melyik csepeg??
jan. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A hűtővíz rizikós, nálam volt olyan, szerencsére télen, hogy 1 pillanat alatt eltűnt az összes hűtővíz, mert szétnyílt a hűtő...

Putrifalva szélén az országúton, megrizikóztam a víz nélküli hazamenetelt...

T dízel opel volt, meg se kottyant neki 35km így.

Szerencsére.

De ha megfőtt volna, nem lett volna érdekes.

jan. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű megállapítani melyik csöpög. Megnézed mennyi a szintje, mész vele, aztán megint megnézed a szintet. Amelyikből hiányzik, az fogy. A fagyállónak édeskés szaga van, azt arról tudod megismerni.
jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire és milyen a helyzet.

Már jöttem haza 230 km-ről csöpögő hűtővízzel. Útközben a kijelzőn végig figyeltem a vízhőfokot és a szintet. Út közben egyszer álltam meg rátölteni, mert akkor az autó is szólt, hogy alacsony a szint. Ezzel együtt minden további gond nélkül hazahozott. Nem volt olyan durva a szivárgás sem, a 230 km alatt kb. fél liter víz folyt el.

De ha itthon venném észre a szivárgást és van más opció, nem SOS útnak indulni, akkor másképp oldanám meg.

jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Inkább halasztom pár napig, amíg a szerelő meg nem csinálja.
jan. 5. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!