Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen lehetséges hiba lehet...

Milyen lehetséges hiba lehet az autóval?

Figyelt kérdés

A kocsim a mai napon fura hangot adott menet közben. Főleg gázadásnál. Megálltam vele megnéztem a motorteret és a szervo olaj drasztikusan minimum alá csökkent és a motor térből kis füst szivárgott ki. Pontos elhelyezkedését nem tudom meghatározni, ahova az olajat öntik az fölötti rész felől érkezett a füst.

Utána nem mertem a kocsival menni. De üres járatba hagyva a kocsit gázadáskor fura hang hallatszik a kocsiból , motor térből.


Mi lehet a gond?



2023. júl. 29. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Na akkor pontosítsunk: milyen autó milyen motorral, mi az a "fura hang", kalapáló, csörgő, kereplő stb?
2023. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ford focus 1.6 2003 talán kereplő. Olyan mint ha lükpercbe lenne és olyan hangja lenne tolatáskor.
2023. júl. 29. 20:20
 3/6 krwkco ***** válasza:

A leírás alapján azt mondanám, hogy az nem füst volt, hanem olajpára. Finom olajcseppekkel keveredett levegő. És ha hang is volt, akkor azt gondolom, hogy a kartergáz visszvezető csövek közül hasadt ki valamelyik.

Persze más is lehet, amit egy autóhoz értő egy pillanat alatt meg tudna határozni, ha látná.

Szerintem a szervoolaj fogyása ettől független. A szervoszivattyúnál szokott egy csőcsatlakozó elrepedni. Körbe kéne tapogatni, hogy hol nedves. Ha teljesen kifogy a szervofolyadék, akkor sem közlekedni, sem a szervoszivattyút járatni nem ajánlatos.

2023. júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Holnap elmegyek. Megtöltöm szervofolyadékkal. Ha úgy beindítom és nincs az a hang, akkor legalább hazáig érdemes e elvinni? Most ezt tanácsolták nekem. Mert utána kövi héten tudnám vmikor eljutattni szerelőhöz.
2023. júl. 29. 21:59
 5/6 krwkco ***** válasza:

"akkor legalább hazáig érdemes e elvinni?"

Én megtenném.

Csak még annyit kellene ellenőrizni, hogy az a bizonyos "füst" honnan jön, hová megy. Hogy ne kerüljön olaj vagy üzemanyag a később felforrósodó kipufogócsonkra.

2023. júl. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen.
2023. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!