Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valaki megrongál a parkolób...

Feketeruhasember kérdése:

Ha valaki megrongál a parkolóban egy másik járművet véletlenül majd elhajt anélkül hogy rendezni akarná a tulajdonossal akkor attól el vehetik a jogosítványát ha kiderül vagy ez nincsen összefüggésben a vezetési jogosultsággal hanem ez egy rongálás?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki azt hinné, nem csináltam és nem is csinálnék ilyet csak elméletben érdekel.
jan. 6. 10:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
"asking for a friend"
jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

""asking for a friend""


Nem érdekelnek a hülye troll kommentjeid, ha nem tudsz a kérdésre válaszolni.

jan. 6. 10:58
 3/20 anonim ***** válasza:
31%
tough luck
jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ez szabálysértés, pénzbüntetést kaphat érte. De attól is függ hogyan történt, ha nagy sebességgel ütközött neki és baleset is előfordulhatott volna akkor lehetséges a cserbenhagyással megvádolás.
jan. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Cserbenhagyásnak minősül, amit a büntetőjog szankcionál. 1 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. Igen, börtön esetén bukod a jogsit is. Mert nyilván ebben az esetben a jogsi a legfontosabb, ne is törődj mással...
jan. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
#6 Kérlek másold már be, hogy hol írtam olyat, hogy te voltál az elkövető. Várom!
jan. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"#6 Kérlek másold már be, hogy hol írtam olyat, hogy te voltál az elkövető. Várom!"


Ha nem így gondoltad akkor elnézést kérek. Az első degenerált már felqúrt vele. És mivel te nekem E/2-ben írtad így azt gondoltam éppen engem oktatsz ki belőle hogy mennyire alávaló amiért nekem a jogsim a fontosabb.

jan. 6. 11:27
 8/20 anonim ***** válasza:
börtön lesz ebből tesa, nem kellett volna elhajtani
jan. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Túl sok amerikai filmet nézel. Ettől nem fogják éjszaka a kommandósok rárúgni az ajtót és azonnal életfogytig dutyiba zárni.

Feljelentést tehetsz. Ha megvan az illető, rongálásért pénzbüntetésre számíthat. Az arányosság elve itt is érvényesül. Ugyanígy eltúlzott példával, de ha valahol elejtesz az utcán egy csokipapírt, ahelyett hogy a kukába dobnád, nem fognak azonnal bebörtönözni, vagy kitoloncolni az országból. Ennél sokkal súlyosabb szabálysértésekért, minthogy valaki egyszer megkarcolt egy parkoló autót, sem jár azonnali vezetéstől való eltiltás.

jan. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

" Ennél sokkal súlyosabb szabálysértésekért, minthogy valaki egyszer megkarcolt egy parkoló autót, sem jár azonnali vezetéstől való eltiltás."


Ebben az esetben egy nyuggerről van szó aki 10 perc alatt gazdasági totálkárra nyomorította a mellette parkoló kocsit majd mire sikerelt kiállnia mellőle elhajtott mint aki jól végezte dolgát..


Nyilván ez egy külföldi eset gondolom amerikában vagy kanadában, de engem ennek a magyar vonatkozása érdekel. Én úgy gondolom az a helyes ha elveszik a vezetői engedélyt ilyenkor főleg hogy el is hajtott. Vagy?

jan. 6. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!