Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan szoktassam rá magam,...

Hogyan szoktassam rá magam, hogy kanyarodáskor ne tartsam nyomva a kuplungot?

Figyelt kérdés
Nemrég lett meg a jogsim, és sajnos nem tudok leszokni róla, volt már valaki így? Hogyan sikerült eltörölni ezt a berögzülést?
jan. 9. 01:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Az oktató sosem szólt érte, kivéve az elején mikor elmagyarázta, hogyan kell kanyarodni, de gyakorlatban nem igazán foglalkozott vele. Csak akkor próbáltam máshogy csinálni mikor észrevettem, hogy be van nyomva a kuplung pedál. Vizsgán igyekeztem erre figyelni, de ott nem sokat kellett kis ívben kanyarodni, amikor kellett, akkor meg nagyon koncentráltam és felengedtem.


5-ös, nem kell egyből azt feltételezni, hogy nem figyelek az úton stb. egyedül a kisívű kanyarodásnál van gondom, de ott is csak annyi, hogy addig tartom nyomva a kuplungot, míg ki nem értem a kanyarból, így rögzült de igyekszem róla leszokni. azért köszönöm, a 4-esnek is, aki valószínűleg soha nem volt kezdő...

jan. 9. 12:35
 12/20 anonim ***** válasza:
31%
Ez nem figyelés kérdése. Eléd lép a puhatestű, leugrasz a kuplungról, megugrik az autó, még jobban összezavarodsz, és mire észbe kapsz és ráállsz a fékre, egy komplett óvodás csoportot gyűrtél magad alá a buszmegállóban.
jan. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekem még mindig nem teljesen világos, hogy miről szól a kérdés. Ha például megyek az országúton és jön egy kanyar, akkor már a kanyar előtt megpróbálom kiválasztani azt a fokozatot amivel át tudok haladni rajta. Persze lehet olyan, hogy a tervezettnél jobban le kell lassítanom, ilyenkor értelem szerűen visszaváltok, ahhoz meg kell a kuplung. Vagy ha például városban kanyarodok lépésben kis ívben jobbra, ahol lehet hogy meg is kell állni a gyalogosok miatt, akkor szintén kell a kuplung. Legalább is az én autóm 1-esben lépésben haladva igencsak elkezdene rángatni kuplung nélkül.
jan. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
#12 Mi ez a marhaság? Neked egyesesben kuplung nélkül alapjáraton ketyereg a motor álló helyzetben vagy lépésben haladva vagy mi? Van az az alacsony sebesség, ahol már elkezd rángatni az autó, hacsak nem automata. Ilyenkor értelem szerűen kell a kuplung.
jan. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
#13 Pedig eleg egyertelmuen leirta.
jan. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Majd amikor egy elgázolt gyalogos vérét sikálod a szélvédőről"


Jó, hát azért a kinyomott kuplunggal kanyarodó kezdőt ne nézzük már tömeggyilkosnak... :D Röhej ez az oldal néha.

jan. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%
Valószínű visszavált, de még a kanyarban sem engedi fel a kuplungot. Későn vált.
jan. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#17

igen, így van :(

jan. 9. 20:30
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nahát, tudod a problémát akkor. Kezdj el korábban fékezni, visszaváltani, de előtte tedd ki az indexet. És ne kapkodj.
jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A visszavaltas akkor tortenik meg ha ujra sebessegben van az auto felengedett kuplunggal. Pont hogy nem valt vissza a kanyar elott. Az utolso lepestol fel, vagy egyszeruen nincs meg hogy kell ujra osszeszinkronizalni a fordulatot.
jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!