Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Légtömegmérő probléma, járó...

Légtömegmérő probléma, járó motornál dadog, le akar állni de ahogy leveszem a légtömegmérő csatiját jó az alapjárat. Akkor ez lehet a probléma, rossz a légtömegmérő?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, bár remélem jól emlékszem, hogy ez így működik.

Ahogy levesszük a csatit róla és úgy jó, akkor ez a baja?

De mindenezek előtt annyit hozzá tennék még, egésznap indítóztam el sem akart indulni.

Rá 1 nappal később szintén ugyanez.

Főtengely jeladó levettem visszatettem (féktisztítóval megtisztítottam), ugyanúgy kínlódott DE! elindult majd leállt.

Megint indítom megint leállt.

3-4x-re meg már elindult de nem volt jó az alapjárat.

Ekkora jutott eszemben a légtömegmérő, ahogy kihúztam jó lett, ha meg vissza megint nem volt jó az alapjárat.

Most akkor légtömegmérő lehet a gond és a főtengely jeladó csak véletlen volt, vagy az utóbbi segített rajta az indításban de akkor mitől volt rossz az alapjáratom?


Hibáját nem tudom kiolvasni, nem kommunikál vele egy olvasó sem.



jan. 15. 15:25
 1/3 anonim válasza:

Nem biztos, hogy a légtömegmérővel lesz a baj. Ilyen esetben előfordulhat, hogy fals levegőt szív a rendszer valahonnan (szívócső tömítés, PCV cső, stb). Ezeket le kell ellenőrizni

A lehúzott légtömegmérővel a rendszer egy dús keveréket állít be - érezni is a kipufogón benzines autónál - ami azért nem jó mert a sok benzin mossa a hengerfalat és jelentősen kopik, nem beszélve a magas fogyasztásról.

jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Annyi változott azóta, hogy ha naponta indítom viszonylag könnyen elindul, de volt rá példa hogy kicsit nehezen de elindult. Az alapjárat meg jó.

Ami viszont többször is előfordult az az, hogy elindítom és leáll egyszerre, másodszorra indítok megint és onnantól meg jó minden.


Gondoltam üzemanyag szivattyúra is, többször egymás után ismétlem azt, hogy gyújtás be-ki aztán megint, de nem befolyásol semmit se. Ugyanaz a tünet, hol elindul, hol nem, hol elindul aztán leáll, aztán megint indul és jó, az alapjárat meg végig jó ha naponta használom az autót.

De ha áll 5-6-7 napot akkor ismét van, hogy elég nehezen indul és na akkor dadog az alapjárat egy db.-ig.

jan. 24. 16:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Unalomszor elmondtuk, hogy nem "gondolunk" valamire, nem talalgatunk, mert abbol eszetlen cserelgetes lesz a zsebedre. Normalis muhely diagnosztikaval. Az mindent kimutat, alacsony uzemanyag nyomas, gyujtashiba, kopogasos eges, mindent.
jan. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!