Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Fiestáról (2005) Opel...

Ford Fiestáról (2005) Opel Corsa D-re váltás, vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Van egy 1.3 2005-ös Fiestám.

Nagyon megtetszettek a Corsa D-k, abból talán az 1.4 benzinest keresném.


Egy ismerősöm szerint felesleges váltani, mert ezzel nem váltok felfelé, hisz ugyanaz a két kategória...

Ha Corsa C-re akarnék váltani, akkor egyetértenék ezzel, de szerintem a D az feljebb van, fiatalabb is pár évvel.


Szerintetek érdemes váltani? Aki vezette mindkettőt, milyen élmény a kettőt hasonlítva? Futómű kényelmesebb a Corsa D-ben?


Nekem a Fiestával az a bajom, hogy picit lassú is, picit kicsi is már nekem, valamint a feszes futómű mindent átad, konkrétan a rádióm kiesik a helyéről az úthibák miatt... (Vezettem 2007-es Yaris-t, az szerintem sokkal jobban elnyeli az úthibákat, és csendesebb is, bár azt hiszem nagyobb is a kerék).


Ebből jut eszembe, hogy a Fiesta írtó hangos, nem csak az 1.3 ideges miatt, hanem egyszerűen a szigetelés is, 80 felett már kiabálva kell beszélni is.


Egyébként a Fiat Grande Puntókat is nézegettem, szintén 1.4 benzinest akarnék ha az lenne. Ez hogy viszonyul a Corsa D-hez, mint megbízhatóság, vezetési élmény, futómű?

A Golf V is tetszik, de azokból talán picit leharcoltabbakat kapni, több km-el, mint a fiatot vagy opelt, meg többet is eszik, szóval a Corsa D és a Grande Punto között gondolkodom, mindkettő 1.4 benzin.



jan. 15. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent hogy fiatalabb, mert lehet sokall szarabb is.
jan. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
jó ötlet a corsa d egy egészen nagy , csendes és kényelmes autó olyan mint egy 7es golf
jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem Corsa-m van, nem D ugyan hanem C de úgy vettem észre, hogy alig, vagy minimálisan lehet érezni az úthibákat, nekem inkább olyan érzés amikor rosszabb minőségű úton megyek, mintha csónakban ringatóznék. Nincs kifejezetten az a rázkódás érzés..
jan. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát technikailag a D Corsa valóban "feljebb" van, mint a Fiesta, de nem annyival, hogy valóban megérje váltani. Ha most vennél autót és a kettő közül kéne választani, akkor egyértelműen a Corsát mondanám, de így hogy már van egy Fiesta, szerintem semmi értelme. Főleg hogy az az 1.4 még a régebbi láncos motor, nem a legjobb konstrukció, motorikusan a Ford 1.3 jobb és megbízhatóbb. Én nem váltanék.
jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A d az minden csak nem kényelmes. Volt a cégnél rengeteg d és csak c corsa. Ha lehetett mindig a c-t vittem.
jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az mk5 Fiestahoz képest a D Corsa mindenképp előrelépés. Attól függetlenül hogy van metszete annak mikor voltak gyártásban, a D Corsa már egy 4-5 évvel későbbi konstrukció, komfortra hangolt futóművel, míg a Fiesta másra helyezte a hangsúlyt.

Én simán véltanék a helyedben, egyrészt azért mert egyszerűen nem igaz hogy nem előrelépés, másrészt azért mert más lesz. Ha tetszik, vegyél egyet, próbáld ki, használd 1-2 évig. Ha nem jön be majd veszel megint mást. Nem kell túlbonyolítani. Nem másnak veszel autót hanem magadnak.

jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#5 Relatív a kényelem. Abszolút elfogadom, hogy számodra nem kényelmes, de a kisebbségbe tartozol ezzel a véleménnyel, mint ahogy én is a kisebbségbe tartozok azzal, hogy a franciákat rohadt kényelmetlennek tartom, miközben a többség isteníti őket.


Szóval statisztikailag nagyon nagy esély van rá, hogy a kérdezőnek is inkább kényelmes lenne.

jan. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A legjobb az ha beleül és kipróbálja. Egyik márkáért sem vagyok, de maradnék a fordnál.
jan. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Franciáról hát sok mindent halottam már, de azt hogy kényelmetlen még nem. Mondom ezt japánosként :)
jan. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 Na hát erről beszéltem. :D Abszolút a kisebbségbe tartozok, mindenki szerint kényelmes. Én meg gyűlölöm. Én az autóban tartást szeretek érezni. A futómű ne legyen puha, ne rugózzon, hanem fogja meg a lengéscsillapító. Az ülés ne legyen fotel, nem belesüllyedni akarok mint otthon a TV előtt, hanem legyen tartása. A váltó ne legyen olyan mint amikor a tejbegrízt kutyulgatom, hanem legyen merev, precíz, pontos. Számomra ezeket az Opelek, Volkswagenek, Fordok, Volvok, Toyoták nyújtják, számomra ezek a kényelmesek. A franciákat gyűlölöm vezetni.
jan. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!