Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Civic 1.4i S és 1.6...

Honda Civic 1.4i S és 1.6 vélemény ?

Figyelt kérdés

Elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi.


1. Milyen gyakran kell szervizelni ?

2. Milyen betegségei vannak a kocsinak ?

3. Milyen hamar tud rozsdásodni ?

4. Mennyire nehéz beszerezni hozzájuk az alkatrészeket és milyen drágák ?



#autó #Honda #japán autó #Honda Civic 1.4i S #Honda Civic 1.6
jan. 22. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Melyik évjáratokra gondolsz? Csak mert 1973-tól napjainkig elég sok generáció készült.
jan. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amíg az évjáratot, vagy generációt megtudjuk, addig is segítség a 4. kérdésben: unix.hu, bardiauto.hu, és ott meg tudod nézni az alkatrész árakat. Nagyjából a többi hasonló japán autó szintjén van.
jan. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hiányos kérdésért, nem vagyok nagyon jártas az autók világában. Milyen generációt ajánlottok 600.000 Ft ráfordítása esetén ?
jan. 22. 09:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Oké, így világos. A ráfordítandó összeg erősen leszűkíti a lehetőségeket. Ennyiért csakis azt nézném, hogy legyen rajta műszaki, meg ne rohadjon reménytelenül, tehát lehetőleg még a következő műszakin is átmenjen.

Megbízhatóak egyébként, bármelyik motorral, csak arra kell vigyázni, hogy ne "hülyegyerek autót" vegyél, ami szét van hajtva, led-csíkok ráragasztva, csak épp alkatrészre meg karbantartásra nem jutott már. Mert ha nem volt karban tartva, akkor a legmegbízhatóbb autó is lehet egy problémahalmaz.

Lehetőség szerint olyan autót keress, aminek volt gazdája, nem folyik belőle az olaj (Hondákból nem szokott, de 600 ezer alatt ki tudja, milyen állapotúak vannak), nem rohad az alja (nem elég csak a földre lefeküdve alánézni, szervizben emelőn érdemes, mert ha lefújták a rozsdát, azt nem fogod észrevenni. Az is árulkodó, hogy hány gazdája volt. Ennek utána tudsz nézni szüf-ön is. [link]

Ha azt látod, hogy 10-15 gazdája volt, az gyanús, mert az általában azt jelenti, hogy senki nem akart foglalkozni a bajaival, hanem inkább eladta. Ha találnál olyat, aminek kevés gazdája volt, hosszabb ideig egy-egy helyen, az mindenképp jobb jel.

Még azért annyit tudj, hogy 600 ezerért ha megveszed, nyugodtan számolj még rá 200-300 ezret, mire megvan az átírás, biztosítás, esetleges aktuális karbantartások, garnitúra gumi, stb. Ilyen értékű autót senki nem teljesen leszervizelve, új gumikkal fog átadni.

jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Pro tipp: autókereskedő ismerőseim szerint 1 millió alatt nem lehet ma normális használt autót kapni. Ezt akkor mondták, mikor ismerősöm 1 millióért keresett és próbáltam segíteni neki. Én is így gondoltam egyébként, de amikor a harmadik használtautó kereskedő is azt mondta, hogy 1 millióért nem tud olyat adni, amit jó szívvel ajánlana, el is engedtük. Na most 600 ezer forint az ennek is még majdnem a fele, szóval még nehezebb a helyzet.

De megértem, ha ennyid van, az első autómat én is 150 ezerért vettem, csak az már 20 éve volt.

Szóval a lényeg, hogy nem szűkíteném le sem márkára, sem típusra a keresést, hanem arra koncentrálnék, hogy ha találnék egy vállalható állapotú bármit, akkor azt venném meg. Ilyen autókkal 3-4 évre lehet tervezni maximum, tehát ne életed járgányát keresd, hanem valami, ami megadja az autóval járó szabadságot, a közlekedés lehetőségét, és motorral hajtott esőkabátként szolgál.

Ha egy jó állapotú Twingót találsz, azt vedd meg. Ha Swiftet, akkor azt. És majd ha lesz 2,5-3 milliód autóra, akkor kezdj el válogatni a saját ízlésed szerint.

jan. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!