Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » “Friss”(1 éves) B kat. Jogosít...

“Friss”(1 éves) B kat. Jogosítvánnyal szerintetek érdemes elkezdeni a C kategóriát?

Figyelt kérdés
1 éve lett meg a B-s jogsim 55 levezetett tanóra(és egy bukás) után. Azóta rendszeresen vezetek mindennap, rövidebb, hosszabb távokat is. Vezettem autópályán is, esőben, hóban, fagyban, kánikulában, még külföldön is. Az egy év alatt soha nem volt balesetem de még csak meg sem húztam az autót vagy hasonló. Magamat egész ügyes sofőrnek mondanám annak ellenére, hogy csak nemrég óta vezetek autót. Érdekelnek a teherautók is, illetve a különböző haszonjárművek, munkagépek. C kat. Jogsival úgy érzem sok lehetőségem lenne, sok irányba elindulhatnék, viszont nem vagyok benne biztos hogy ennyi rutinnal van-e értelme elkezdeni. Mennyivel nehezebb mint személy autót vezetni? Akinek van mennyi idővel tette le a B után?

jan. 29. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Igazából elkezdheted a C-t nyugodtan és ha az megvan akkor állj meg és gyűjts gyakorlatot nagyobb ponyvàs kocsin vagy dobozoson.


Aztán ha megvan mehet a kamion.

jan. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Én jó 8 évvel később csináltam meg a C és CE kategóriákat, de sztem ha valakinek van érzéke a vezetéshez, akkor nem jelent gondot neki 1 év után sem. Én amúgy egyből nyergessel kezdtem dolgozni, C kategóriást csak addig vezettem, amíg levizsgáztam belőle.
jan. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Honvédségi beiskolázással egyszerre csináltam a B és a C kategóriát, így szerintem nem feltétel, hogy rutinos úrvezető legyen valaki, egyszerűen érezni kell a nagyobb járművet,hogy az másképp kanyarodik stb
jan. 29. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Elkezdheted. De amikor én vizsgáztam, akkor a B után csak 2 évvel lehetett.
jan. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!