Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teker az önindító de nem...

Teker az önindító de nem indul a motor, mi lehet a gondja?

Figyelt kérdés

Önindító szerintem jó, hallani hogy teker folyamatosan, vagy mi ennél a tünet ha netán ez lenne a gondja?

Akksi jó.

AC pumpa jó. Gyújtáskor kap áramot, búg.

Főtengely jeladó új. Bár kitudja hiába új attól még van egy olyan érzésem, hogy ez szórakozik velem.

Légtömegmérőt kitakarítottam, bár amikor elindult (régebben), alapjáraton ki-be húztam a csatlakozót és ugyanúgy járt szépen az alapjárat.

Gyertyák kb. 4-5000 km-esek.

Trafók, hengerenkénti trafós, elvileg ha egy rossz lenne attól még el kellene, hogy induljon az autó.

Hibakód passz, semmilyen géppel nem kommunikál, régi autóról van szó.

Ews jó, mert ha széthúzom akkor egyáltalán nem indít.

Egyenlőre azt hiszem ennyi, nem tudom mit nézhetnék még meg, merre keressem a hibát?



febr. 5. 17:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Először is, ha befújsz indítósprét vagy féktisztítót a légszűrő helyére akkor beindul? Mindig ezzel kell kezdeni. Ha igen, akkor üzemanyag probléma. Ha nem, akkor szikra vagy más.
febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Fújtam oda is, semmi. Nem indul úgy sem.
febr. 5. 17:23
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor lehet a gyertya adta meg magát jó hamar, bár ismerősöm az így járt, 500 km után dobhatta ki az új gyertyákat….
febr. 5. 17:28
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nézd meg a biztosítékokat, főleg azokat amik az induláshoz kellenek. Relék között ami ugyanolyan és köze van az indításhoz, megcserélheted és úgy indul-e. Ha így sincs meg a gond, akkor ki kell venni egy gyertyát, rádugni a gyertyakábelt, testelni, van-e szikra. Így végig kell menni.
febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Főtengely jeladó ha jó akkor fordulatszám mutatónak ugrálnia kéne elvileg, ez esetben nálam nem mindig mozdul meg. Van amikor megmozdul, van amikor nem. Nem tudom ez most normális-e.
febr. 5. 17:30
 6/18 A kérdező kommentje:
Rendben, megnézem.
febr. 5. 17:31
 7/18 anonim ***** válasza:
Megnézni járt-e nyest vagy valami rágcsáló arrafele, elrágott vezetékok, lógó hangszigetelés stb. önindító bendixe behúz-e vagy csak teker magában stb.
febr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ezt a bendix dolgot, hogy tudom kideríteni?
febr. 5. 17:33
 9/18 anonim ***** válasza:
#8 Ha tekeri a motort is, akkor behúz, szóval jó. Ha magában pörög és a motort nem tekeri, akkor rossz a bendix.
febr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Uh, most eléggé amatőr leszek.

Amikor indítózok akkor elől a ventilátor az forog körbe, tehát akkor a bendix az jó?

Motor is van, hogy néha elakar indulni de valamiért mégsem.

febr. 5. 17:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!