Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Japán autó tulajdonosok, a...

Japán autó tulajdonosok, a szervízköltségek tényleg érezhetően magasabbak egy európai modellhez képest?

Figyelt kérdés

Első autó vásárlása előtt állok, használtan keresek 2005-2010-es évjáratú kocsit 400.000-1.300.000 árkategóriában.


Úgy vettem észre, hogy ha a családtagok javaslatára kizárom a japán - vagy úgy ahogy van ázsiai - autókat, az jelentősen lecsökkenti a lehetőségeim számát. Egyiküknek sem volt még ilyen autója, úgyhogy csak pletyka alapján állítják ezt, ráadásul nem jellemző, hogy teljesen otthonosak lennének autós témában. Így kíváncsi lennék, hogy azok, akik alatt valóban fordult már meg japán autó, miként nyilatkoznak ezzel kapcsolatban.


A márkák amikre gondolok név szerint (ide írom a koreaiakat is):

Honda, Mitsubishi, Nissan, Toyota, Kia, Hyundai



ápr. 29. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Valamit kicsit benéztél, mert nincs ennyiért jó állapotú 2005-2010 kocsi, főleg nem japán. Ami van, az valóban marha drága lesz a föld alól visszahozni.
ápr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem, kb. ugyanaz. Sőt, a német prémiumok szervizelése drágább. A szerelők ha megtudják, hogy francia autód van, már húzzák a szájukat. Az olasz autók pedig a legszervizigényesebbek.
ápr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Az alkatrészek előfordulhatnak, hogy kicsit drágábbak, mint mondjuk egy Opel-hez, cserébe nem is kell annyit szervizbe vinni. 2 éve és 20 ezer km óta van Honda-m, eddig kopó alkatrészeken kívül csak olajat kellett cserélni.
ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt japán autóm, egy Toyota. Az alkatrész rohadt drága volt hozzá, de nagyon ritkán, szinte soha nem volt baja. Szerintem megbiztatóbbak mint a német autók. De 1,3-ig nehéz olyan állapotú autót venni amire nem kell egy kis pénzt szórni.
ápr. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Általánosságban véve nem biztos hogy drágább. Viszont ami olcsó az fix hogy egy romhalmaz és arra fix hogy locsolni kell a százezreket, márkától függetlenül.
ápr. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mitsubishi Space Start vettem. Egy hibája van, hogy Magyarországon szinte ismeretlen. Nincsen hozzá alkatrész.

Keress olyat, amiből sok fut az utakon (Corolla?) akkor nem lesz vele bajod. 20 évig Octaviakat nyúztam. Nagyon jó és praktikus volt, de egy japán autó kicsit finomabb, még akkor is, ha sok alkatrész visszaköszön Renault vagy Dacia felirattal.

A 2004-es SpacStaromat 1.5M ért vettem. Szerintem az összeget kicsit nem ártana bővíteni, vagy az évjáratból lejjebb adni.

Akár milyen autót választasz vásárlás előtt nézd meg a zsu.hu-n, bardi.hu-n kauffer.hu-n, hogy mennyibe kerül egy sárvédő, egy első, egy hátsó lámpa. Jellemtő lesz a fenntartási költségekre.

ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kia-t mivel nekem is ez van nagyon kevés az után gyártott alkatrész,sokszor gyárit kell venni.Honda azért elég jól ellátott.

De ennyiért nem kapsz normális állapotút.

ápr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Európai népszerű kocsikhoz dögivel van olcsó utángyártott alkatrész. Bontott cucc is hegyekben. Ebayen alin is vannak cuccok .Japán autókhoz nincs, de az is drágább ami van. Vagy úgy kell vadászni rá, ha valami nem kopó fogyó dolog kell. A gyári az meg horror ár. Koreai mégrosszabb.
ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39 éves Toyotámhoz a mai napig kapok alkatrészt, sok dolgot még idehaza is, persze van olyan, amit már csak külföldről megrendelve, de egyáltalán nem horror összegekért.
ápr. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Ha használni szeretnéd az autód, és nem szerelgetni, akkor egy Toyoya nagyon jó választás tud lenni. Több mint 20 éve Toyotázom - nem véletlenül. Betartom a gyár által megadott szerviz periódusokat, és ennyi. Az autó működik, és tudom hogy holnap, is el fog vinni, és vissza is hoz. Cserébe villogni tényleg nem nagyon lehet vele (kit érdekel :))

Bontott alkatrész egyébként van a gyakori, itthon is forgalmazott típusokhoz. Keresd a japánra szakosodott bontókat. A kopó alkatrészeket pedig tucatnyi gyártótól lehet beszerezni, mindenféle árszinten.

ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!