Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért eheti a kerékcsapágyakat...

Miért eheti a kerékcsapágyakat az autóm?

Figyelt kérdés
2-szer cseréltettem ugyanazt 1 év alatt, folyamatosan tönkremegy. Mi okozhatja ezt?
febr. 5. 18:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Bal hátsó, Suzuki Ignis
febr. 5. 18:25
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen márkát tettek bele?
febr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az nem számít, az a kérdés, hogy mi okozhatja ezt...
febr. 5. 19:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Pl a huladék minőségű alkatrész.Én stabpálcát cseréltem már évente. Kétszer egymás után sikerült a legszarabb alsópolcos alkatrészt belerakni. Utána vettem bele értelmes minőséget, 3 éve jó még most sem repedezett a porvédő.
febr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szolovjov ***** válasza:
Esetleg az, ha csak a külsőt cseréled ki. Bár nem tudom a Suzuki kúpcsapágyas-e, de amíg a VW-ben csak a zajos külsőt cseréltem, addig nem győztem szerelni. Aztán kicseréltem szettben a külsőt-belsőt. Azóta egyszer sem ment tönkre.
febr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egybe csapágyas, csak egyben lehet cserélni. Japanpartot raktak bele, csak találgatnak az én zsebemre, hogy mi lehet a gond. Már ott tartunk, hogy cseréljük ki a fékdobokat és újra a csapágyakat és vagy jó lesz vagy nem... Ez legjobb esetben is a második 50 ezer amit erre az ügyre költök rá. 2 hátsó csapágyra 100 ezer ft tök jó... Ugyanitt tud valaki normális szerelőt, aki nem csak találgat, hanem olcsón megtalálja a problémát és megoldja?
febr. 6. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt a szerelést könnyen el lehet rontani. 1 darab 2 soros csapágy.

Szigorúan tilos kalapáccsal megütni! Prést, vagy menetes behúzót kell használni.


Otthoni körülmények között: kerékagyat leszerelni, gázlánggal felmelegíteni a kerékagyat és bele ejteni a csapágyat, utána gyorsan lehűteni.

febr. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A csapágyat pedig be kell rakni a fagyasztóba, én mindig így cseréltem otthon kerékcsapágyat. Kerékagy/ fékdob pedig megy be a sütőbe.
febr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!