Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem egyezik a motorszám,...

Nem egyezik a motorszám, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Peugeot 307-es típusú autom, amit 2022-ben vettem egy használtautó kereskedésből (azóta már megszűnt). A kereskedő intézte az átírás teljes menetét. Most elszerettem volna adni az autót, de tájékoztatott a vevő, hogy nem stimmel a motorszám. Mint kiderült, már a 2022-es eredetvizsgán sem mehetett volna át az autó, mivel a fényképeken tényszerűen látszódik, hogy az autóban lévő motor azonosítója köszönő viszonyban sincs az okmányon feltüntetett adattal. Szerintetek mitévő legyek?

febr. 7. 16:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#8 Ez így nagyon igazságtalan, teljesen annyira értelmetlen és, meg ne haragudj, de ostoba általánosítás, mint bármi más a világon.


Pont az ilyen hülyeségek miatt én is kétkedve mentem kereskedőhöz, de ott találtam csak ígéretes darabot abból, amit akartam. Mindenben maximálisan partnerek voltak, nem volt ilyen "gépet nem dughatsz rá" és hasonlók, sőt, még olyanról is tájékoztattak, amit soha észre sem vettem volna (jobb hátsó sárvédőn egy nagyon pici és minőségi munkával helyreállított parkolási sérülés). Az ügyintézést rém gyorsan lezavarták nekem és nem, itt nem volt semmilyen kamu adat, meg ilyesmi.


Habár a dolog mocskosul vicces iróniája, hogy nálam is van elírás, de azt meg pont a kormányhivatalban sikerült összehozniuk. Szerencsére pont olyan papíron, ami igazából tök mindegy és semmilyen kárt nem okoz.

febr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám máshol is eredetiségvizsgáztatni a kocsit, hátha valamelyik nem veszi észre.
febr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!