Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező biztosítási évforduló...

Kötelező biztosítási évforduló, de lassan amúgyis eladnám az autóm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy Fiestám, de már 2x otthagyott, annyi kis apró baja jön mindig ki, hogy már vezetni is utálok. Mindent rendberakatok rajta, otthagyok 200 ezret, majd megint előjön másik gond, megint minden előről, majd megint lerohad (rugótörés, új kiegyenlítő eldurran stb)... Vezetni is utálom, undor kap el ha rá is nézek.

Most intéznem kell vontatót, de már csak eladásra javítom meg ezt, mert talán nem lesz annyira húzós. (Vagyis jobban járok, mintha így hibásan, elvontatandóként adnám el)

Szeretnék egy normálisabbat venni majd.


Viszont a bizti Március 16-án lejár, ergo ha nem mondom le Február 16-ig, akkor nem válthatok biztosítót, maradni kell ennél az évre.

Szerintetek csak kössem meg, fizessem ki, majd visszakapom az pénzt, ha eladtam és lejelentettem?


Válaszokat előre is köszi!



febr. 9. 09:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve találtam ilyen 5 ezerrel olcsóbb biztosítást, ha úgyis eladom az autót ahogy tudom, akkor már ne is kínlódjak új biztosítóhoz való váltással, igaz? (Nagyrésze elvileg úgyis visszajár eladáskor?)
febr. 9. 10:01
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát...

Én ez esetben is váltanék. Neten keresztül igazából csak 5 perc munka. Ha csak 1000 Ft-ot spórolok vele, az sem rossz órabér!

Igen, váltasz, kifizeted, aztán majd visszakapod, ha eladtad az autót. Én örököltem egy autót. Tudtam, hogy nem akarom megtartani, csak a hagyatékit meg kellett várni, hogy eladhassam. Időközben lejáróban volt a kötelező is. Újrakötöttem, kifizettem egész évre, így volt a legolcsóbb. (Úgy, hogy egy métert nem használtam az autót.) Rá egy hónapra megvolt a hagyatéki. Átírattam a nevemre. Még aznap meghirdettem. Egy héten belül el is kelt. Újra ocsmányiroda, bejelentettem az adásvételivel, hogy eladtam. Majd egyenesen innen átmentem a biztosítóhoz, ott is szóltam, hogy elkelt az autó. Azt hiszem ott ki is kellett tölteni egy rövid papírt, hogy milyen számlaszámra utaljanak vissza. Egy-két héten belül időarányosan a 1,5 hónappal az előtt befizetett pénz kb 85%-át vissza is utalták.

febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minek kínlódnál? Automatikusan újraköt a mostani aztán kész, amikor elvitték, lejelented, az időarányos díj visszajár. Még ha az új időszakban is kel el, mennyit buksz a dolgon? Napi 14 Ft-ot? Megéri? K/rvára nem, szerintem. Vagy legalábbis az én időm ennél drágább
febr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Így van, ugyanerre gondoltam, hogy most egy gombnyomással fizetek, minden online, lemondani is eladás után feltételezem online lehet majd. Ráadásul a másik is csak azért olcsóbb, mert bepipáltam a km állás lejelentést meg az évszakos gumit.

Gondoltam még a forgalomból való kivonásból, mert már nem szándékozom használni, de az megint macera és nehezebben kel el, szóval inkább kifizettem a mostanimnál. Remélem mire adót kell befizetni az évre, addigra elmegy :D

febr. 9. 18:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ha már eldöntötted, akkor mi a kérdés?! Nekem megér 1000Ft-ot is pár kattintás, neked nem... Én sem vonatnám ki, az általad írt okokból.

Adót az idei évre így is, úgy is te fizeted. Igen a szeptemberit is, ha időközben eladod! 2025. január 1-ig, meg csak elkel!

febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4: Kivonatás sincs ingyen, ráadásul ott a macera, hogy elvileg nem használhatod addig, próbakörre sem.


#3

febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!