Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha a biztosítási évfordulóm...

Ha a biztosítási évfordulóm 09.05. és új KGFB-t szeretnék kötni azt 09.05-től kell vagy a következő naptól tehát 09.06-tól?

Figyelt kérdés

#kötelező #KGFB #Biztosítási évforduló
2023. aug. 3. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
07.05.-től 08.05.-ig lehet. Még van 2 napod rá.
2023. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mármint az új biztosítónál a kezdő nap 09.05 kell legyen vagy 09.06?
2023. aug. 3. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

09.05 legyen a kezdőnapod, hiszen a jelenlegit az évfordulóra mondhatod fel, azaz, ha érvényesen felmondod (felmondtad), akkor 09.05-én már nem lesz KGFB-d.


Ha megnézed a jelenlegi biztosításod, az, 2022.09.05 – 2023.09.04. időszakra szól, addig van díjfizetéssel rendezve, vagy lesz, ha a díjfizetési gyakoriságod havi, és az utolsót még nem fizetted meg.


Ez azért van, hogy ne csússzon az évforduló napja.


(Nem ez volt a kérdés, de az 1-es válasz mindkét időpontja hibás.

Hogy legkorábban mikortól mondhatod fel az évforduló napjára, az nincs szabályozva, csak az új kötésénél van, hogy legkorábban 60 nappal az évforduló előtti kezdőnapos ajánlatot fogadhat el a biztosító. Amúgy, az évforduló előtti 60. nap nem 07.05 volt, hanem 07.07.

Az évforduló előtti 30. nap pedig nem 08.05, hanem 08.06.

A válaszoló nem vette figyelembe, hogy nem minden hónap 30 napos.)

2023. aug. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2023. aug. 4. 11:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Sokkal rövidebb időtartamú példa esetén könnyen átláthatod a fordulónap problémád megoldását. Nem jogszabályfüggő, egyszerűen belátható; a jogszabály csak elfogadja a természetes helyzetet.


Legyen a mai nappal, szombattal kezdődő, egy heti, azaz hét napos időszak.

1. nap: szombat,

2. nap: vasárnap,

3. nap: hétfő,

4. nap: kedd,

5. nap: szerda,

6. nap: csütörtök,

7. nap: péntek.

Vagyis, a jövő heti újabb szombat már egy új hetes időszak kezdőnapja, a mai nappal kezdődő hetes időszak utolsó napja péntek, addig tart. (Nem azért van így, mert néhány perce kezdődött a szombat; a nap számít, ha később, délután, vagy este írnám, akkor is így lenne.)


Ugyanígy van a biztosítási évvel is.

Ha valamelyik évben pl. szeptember 5-én, kezdődik, akkor a következő év szeptember 4-én végződik a biztosítási év; az évforduló már a következő biztosítási év első napja lesz.

Ha valamelyik biztosítási év pl. április 1-én kezdődik, akkor a következő év március 31-én végződik a biztosítási év; az évforduló már a következő biztosítási év első napja lesz.


(Ugyanígy van az a sokat vitatott kérdés, hogy valaki a 18. születésnapján válik nagykorúvá, tölti be a 18. életévét, vagy csak a következő napon?

Az előzőek alapján belátható, hogy a 18. születésnapja már a 19. életévének a kezdete, annak első napja, tehát már túl van a 18. éve betöltésén; inkább talán kitöltésén. Így, nem valami engedmény, hanem egyszerű meggondolás következménye, hogy részt vehet a szavazáson, akinek a szavazás napján van a 18. születésnapja.)

2023. aug. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hívj fel azonnal egy biztosítási brókert (pl. CLB) ők autentikusan pontos választ adnak.

Megfuttattaják veled kötelződet egy csomó biztosító között és te kiválaszthatod a legolcsóbbat vagy a legszimpatikusabbat. Elkészítik a papírmunkát, neked csak az alkuszi megbízást, a felmondó nyilatkozatot kell aláírni. Nekem a CLB nagyon bevállt, de bizonyára jó a többi bróker is.

Neked ez külön pénzedbe nem kerül. Őket a szerződésed után a biztosító fizeti.

2023. aug. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!