Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a rendőr megállít, az...

Ha a rendőr megállít, az forgalmi okok miatt történő megállásnak számít?

Figyelt kérdés
pl. ha egy olyan útszakaszon villog le, ahol megállni tilos tábla van, akkor azon az útszakaszon végig kell menni és keresni egy szabályos helyet, vagy félreállhatok "akárhol" ahol biztonságosan ki/be lehet szállni?
febr. 11. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Ha van rá lehetőség, akkor soha ne ülj többé autóba és akkor soha nem kerülsz ilyen helyzetbe.


A KRESZ egy legalapvetőbb pontja a forgalomirányítási prioritás és te már ezen az alapvető ponton is megbuksz. Elképzelni sem merem, hogy hogyan vezethet az nulla KRESZ tudással. Hogy mentél egyáltalán át vizsgán? Vicc...


Rendőr > lámpa > tábla > útburkolati jelzés > jobbkézszabály.


A rendőri utasítás felülírja a megállni tilos táblát.

febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
záróvonalas kanyargós részen nem villog le , ahol levillog ott meg is lehet állni de ha mégsem akkor odavezet ahol majd beteszi a fütyköst
febr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Az nem forgalmi okból történt megállás, hanem rendőr megállít.

Ha te azt keresed, hol szabályos általánosságban, akár az életedbe is kerülhet. Jobb esetben, csak bevisznek, mert mi okból menekültél el. Ott sztán elmagyarázhatod, hogy bácsi kérem én csak paekolót kerestem.

febr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2. Bárhol megállíthat. Az ok sokféle lehet. Volt pl. sok éve egy csaj, aki majd' belefulladt a kocsijába, mert csőtörés miatt hatalmas, vízzel teli gödör lett az úton. Integetett neki mindenki, hogy áljon meg, de neki ne mondják meg.

Ki tudott mászni, de aztán meg visszaugrott.


Ha.lemeszelnek, nem csak szivatás lehet az oka.

febr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#1 ki mondta hogy van vizsgám? tegnap kezdtem a kreszt
febr. 11. 17:11
 6/11 anonim ***** válasza:

5. Tudkd, ha valaki most ismerkedik a főzéssel, nem azt gondolod, hogy a konfitálás mikéntje érdekli, hanem a hagymavágás. Így okkal feltételezhető, hogy már gyakorló vezető vagy.

A dolog elkerülhető, ha eleve írid, nem utólag duzzogsz

febr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyék a rendőrök. Direkt ott villognak le, ahol meg tudsz állni. Főleg a belvárosban. Miután felfogtad, hogy téged akarnak félreállítani, akkor fényjelzéssel szépen követnek, aztán adnak egy pillanatnyi hangot, amikor igenis húzódj le, ahol ők tudják, hogy nem okoznak dugót. Autóúton, autópályán meg szépen elkísérnek az első pihenőhelyig, nem a leállósávba állítanak le. Rendőrnél az a lényeg, hogy figyelmesen, fokozott óvatossággal figyelj a jelzéseikre, ők jobban tudják, mi a biztonságos, és irányítanak.
febr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, én forgalomirányító rendőrnél sem láttam még soha azokat a robotikus mozdulatokat, amiket a KRESZ-ben tanítanak. De kivétel nélkül MINDIG tudtam, mit kell csinálnom.
febr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van egy nehéz olvasmány, de sokszor érdemes benne bogarászni:

[link]


II. RÉSZ

Közúti jelzések

A rendőr jelzései


(...)

(3) A rendeletben meghatározott egyéb közúti jelzések és a forgalmi szabályok csak annyiban irányadók, amennyiben a rendőr jelzésével nem ellentétesek.


Vagyis a rendőri jelzés minden mást felülír.

febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Téged is kegyelemből engedtek át hogy ilyen baromságot tudsz kérdezni.
febr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!