Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elfolyt az összes hűtővíz. Mi...

Elfolyt az összes hűtővíz. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Munka után, némi dugózós araszolgatás után még hazadobtam munkatársamat is, otthon meg már nem volt parkoló, így elég sokat forgolódtam, tehát ha úgy nézzük, meg volt dolgoztatva az autó, ami egyébként egy Ford Fiesta 2005, 1.3 51kw, 180 ezer km-el.


Ahogy parkoltam le, beindult a venti és hírtelen füst kezdett el jönni a motorháztető alól, de csak enyhén, illetve mint kiderült az nem füst hanem gőz. Leállítottam az autót, kiszálltam, és az összes hűtővíz ott állt az autó alatt...

A műszerfalon nem villant fel semmi, tehát még időben észrevettem és leállítottam, nem melegedett túl semmi.


Másnap felnyitottam, kerestem hátha a tartály repedt el, vagy csak valahol valami cső. Végül én nem találtam meg, de nem is vagyok hozzáértő.


Egyébként a hűtővíz mintha új lett volna, teljesen rózsaszín ahogy azt a boltban megveszed, a tartály is kristálytiszta, belülről is. Ezt azért írom le, mert elvileg hengerfejnél vannak elszíneződések. Lehet csak valami csőrepedés? Vagyis remélem...


Egyébként a motorháztető alatt, a tartállyal ellentétes irányban tűnt, mintha valahol ott lett volna a folyás, ott néhol meg is van állva egy-két műanyagban sík felületen az eltávozó folyadék.


Szerencsére van innen 30 méterre egy szerelő, így majd oda begurítom, vontató sem fog kelleni, de mire oda eljutok, hátha tudtok itt ötletet adni.



febr. 12. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igy leírtak alapján, elsöre valami csö vagy csö csonk ami szóba jöhet, meg kell nézni akkor derül ki igazából!
febr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A műanyag termosztátház is szokott repedni, meg vannak műanyag idomok a vízcsöveknél, az is repedhet. De szerintem fölösleges találgatózni, ha odahívod a szerelőt valószínűleg egyből megmondja a problémát, lehet még pénzt se kér a felderítésért.
febr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megadta magát valami műanyag vagy gumi. Nem hinném hogy drága mutatvány lenne, a tréler drágább lesz szerintem.
febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Töltsd fel tiszta vízzel és meglátod hogy hol fog folyni.
febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak úgy beleöntve fél litert én nem láttam semmit, lehet kell egy kis nyomás neki a rendszerben, hogy láthatóan lássam a csöpögést.


Na bementem ma a szerelőhöz, elmondás alapján szerinte is valami egyszerűbb, cső vagy valami lehet ahol elrepedt, a héten meg is nézik.

Szerencsére nem kell trélerre sem fizetnem, mert szó szerint 30 méterre van a műhely a kocsitól, nem rég költöztem ide és nem tudtam, hogy van itt szerelő, de most nagyon örülök neki :D


Ah, csak legyen meg, ahogy tudok szabadulok is meg tőle. Még nem tudom milyet veszek, de szerintem minden másban jobban érezném magam azok után, amiken már átmentem ezen :D

Köszi a válaszokat!

febr. 12. 17:22
 6/6 A kérdező kommentje:

Update: Termosztát házat kellett cserélni, szóval szerencsére nem volt olyan egetrengető a javítás.

Na mostmár végre eladhatom 😅

febr. 14. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!