Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minimálisan fogy a hűtővíz....

Minimálisan fogy a hűtővíz. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyik nap vettem észre, hogy már alig volthűtővízem. Felöntöttem és visszacsavartam a tetejét aztan mentem vele és utána láttam kb a frle eltűnt. Aztán erősebben rácsavartam a kupakot és már csak minimálisan ment lentebb. Kb 50km -t mentem vele és max 1 centit. Ez normális vagy nem? Más problémája nincs. Jól indul, nincs fura szaga, hűt rendesen, a kipufogó füst is rendben van. Nem látom alatta, hogy csöpögne.

febr. 12. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
valószínűleg elsőre még sokat nyelt be a rendszer, már levegős volt.
febr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vízszintet mindig hidegen nézünk! A hőtágulás becsaphat. Ha így is fogy, akkor lyukas a rendszered.
febr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdemes a csövek csatlakozásait megnézni elsősorban a bilincseket. Én jártam már úgy hogy 1-2 hetente eltűnt bő 1 liter vizem és ha nem néztem 1 hónapig de napi használatban volt az autó akkor majdnem teljesen leürült a kiegyenlítő tartály. Sőt ha állt az autó 2 hétig akkor szinte semmi nem tűnt el.

Akkor elvittem szerelőhöz Ő mondta hogy az egyik csőnél a bilincs annyira szét van kopva hogy akárhányszor ráhúz egy idő után elenged és éppen csak rajta van nem szorítja oda a gumicsövet a csonkhoz és ha nyomás lesz a rendszerben főleg melegen akkor viszont ott szépen kispriccel apránként, ezért van ez a jelenség, nálam legalább is így derült ki. Ő egyből ezt szűrte le, lecserélte a bilincset a rendszert légtelenítette rendesen és fel is töltötte normálisan, mondta hogy teszteljem 2-3 hétig ha látom hogy ugyanúgy csökken akkor menjek vissza és tovább keresgél, ha nem csökken szinte semmit akkor jó és nem kell vele foglalkozni egyenlőre, de azért javasolta hogy legalább havonta csekkoljam.

febr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kezdődő hengerfej jele is lehet. De ne úgy legyen.
febr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!