Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet/ kell ilyenkor tenni?

Mit lehet/ kell ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

1 hónapos autóm van, 2000km van benne. Ma az m86-n mentem, jóval előttem haladt egy 40t kamion. Én az előző sávban, ő pedig a haladó sávban ment .


A kamionos majdnem felborult és lehajtott az út szélére ahol teli volt kavicsokkal, majd vissza húzta és kacsàzott egy jó nagyot, Természetessen magával rántott rengeteg éles kavicsot és összeverte több helyen a fényezést . (Jobb /bal Első lökhárító, motorháztető, szélvédő, ez így hirtelen amit most sötétben is láttam )

Kamera felvétel (dashcam) van az esetről, az autón full casco van (Allianz) és Nemtudom ilyenkor fordulhatok hozzájuk? Nem nagy foltok, de rohadt sok helyen és látszanak konkrét a kavics okozta súrolások . Annyira hogy alatta levő fehér szín látszódik, szóval a polir nem segítene . Ilyenkor szakszervizben csinálják meg a fényezést, gyári minőségre ?


Ha nem én voltam a hibás akkor az én csscom fizeti vagy a másik (kamionos) kötelező biztosítása ?


Az én díjamat ilyenkor megemelik? Sajnos a kamionosnak hiába intettem hogy kövessen, álljon félre, agresszívan bemutatott és haladott tovább .


Tanácstalan vagyok. Az eset most történt 2 órája .



febr. 13. 19:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Ha működött a kamera és érdemben látszódik az esemény, rendőrségi feljelentést tehetsz ha gondolod. A biztosítót nem fogja érdekelni az ügy. Megpróbalnak majd hárítani. A feljelentés sem biztos, hogy neked kedvező eredménnyel zárul. A kamion sofört beidézik, nyilván tagad, nem lessz bizonyítható mi (ténylegesen az a kamion? ) okozta a sérüléseket.
febr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hallatszódik a felvételen a kavicsok stb..
febr. 13. 19:50
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Saját hubát a casco fizet. És akkor is, ha ismeretlen a tettes.

A köteleződ természeteden nem változik.

Utóbbinál van valami olyan, hogy a mabisz (?) fizet ismeretlen tettes vagy nem biztosított okozó esetén, de ebben nem vagxok képben.

Rendszám megvan? Helyben kellett volna félreállni, ahol szabályis, és rendőrt hívni. Nem biztis, hogy lenne eredménye, de azt látják, a sérülés friss. Ha rendszám nincs us meg, jármű típusa fülke színe, konténetes stb., haladási iránya

febr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Mint írtam minden adat megvan (jármű típusa és rendszam felvétel és időpont ) .

Próbáltam megállítani, de ha egy 40tonnás fos nem akar megállni, akkor nem kezdesz el fékezgetni előtte mert utánna te okozol balesetet.

febr. 13. 20:18
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell üldözni.

Tegyél feljelentést.

febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%
Így készül a használt autó.
febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Elkezdhetsz pereskedni, de nem biztos, hogy megéri.


Valsz egyszerűbb lenyelni a békát és cascora javíttatni.

febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Sima polírozás kihozza ezt? Kb 2/3/4 mm atmerővel rendelkeznek. Vagy szín kevert auto stift. ?
febr. 13. 21:37
 9/18 anonim ***** válasza:
egy 1 hónapos autót akarsz stiftelgetni...?
febr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Miért, te mit tennél a fenti kommentek után?
febr. 13. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!