Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha használtautó-kereskedőtől...

Ha használtautó-kereskedőtől veszek kocsit,amin elvileg nincsen rendszám,de van már magyar műszaki vizsgája -gondolom alvázszám alapján engedélyezhetik ilyenkor- mikorra lennének túl a papírmunkán? mert ők vállalják a kocsi forgalombahelyezését is.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 19. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Nem magyar műszaki vizsgája van, hanem Magyarországon is érvényes. Így nem kell honosítani, a Magyarországi forgalomba helyezés 1-2 munkanap.

Én is így vettem, 2 nap múlva mehettem érte.

2022. ápr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és gondolom,ha ők intézik az átírást, a műsor végeztével megkapom az adásvételi iratokat is a forgalmival kulcsokkal (majd a tözskönyvvel) eggyütt, mindent?
2022. ápr. 19. 17:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak forgalomba kell helyezni, akkor az kb. azonnal megvan. Én is így vettem autót. Elmentem érte, megírtuk az adásvételit, megkötöttem a biztosítást, aztán átballagtunk az okmányirodába. Keziccsókolom, megvettem az autót, itt van minden papír. Bepötyögött mindent a gépbe, kifizettem az illetékeket, aztán már hozta is a rendszámtáblát. Visszamentünk, rendszámtábla fel, átadtak minden papírt és már el is húztam az autóval. Mai digitális világban ez már így működik, pár kattintás és kész. Régen ez nyilván sokkal tovább tartott, mert a papírokat el kellett küldeni az illetékes szervekhez, akiknek kézzel fel kellett dolgozni, majd visszaküldeni a "nyugtát", hogy a kérelmet vették, feldolgozták és elfogadták, utána adták csak ki a rendszámtáblát. Ez pár napos munka volt. De manapság semmi ilyesmi nincs, csak pár kattintás az okmányirodában.
2022. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

"elvileg nincsen rendszám,de van már magyar műszaki vizsgája -gondolom alvázszám alapján engedélyezhetik"

Ilyen nem létezik. Az van hogy a hahu-n beírják hogy van műszaki vizsga, de az valójában nincs,csak azért írják be, mert leműszakiztatott állapotban kapod majd meg. Külföldről behozatott autóknál eleve KPM vizsga kell. Az autókereskedők nagy része addig nem is foglalkozik a kocsival, amíg nincs rá vevő. Gondold meg, leműszakiztatja, aztán lehet hogy csak fél év múlva tudja eladni, addig meg áll. Ha megvan a vevő, megfizette az előleget, aláírták az adásvételit, utána kezdődik a papírozás, okmányiroda, műszakiztatás, stb.

Általában előre meg van szervezve, hogy pl. a hét melyik napján mennek az okmányirodába (addig összeszedik melyik kocsik lesznek eladva és a papírokat egy gyüjtőládába helyezik) esetleg "beépített" emberük is van erre.

A procedúra általában 1hét, ez a minimum rendszámnélküli autónál. De nyilván lehet több is, ha javítanivaló van a kocsin, vagy a KPM-nél hosszú a várólista, ez térségenként változó lehet.

2022. ápr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

"Külföldről behozatott autóknál eleve KPM vizsga kell"

De nem ám.

Csak ha lejárt műszakival hozzák be.

Te kevered a honosítást a forgalomba helyezéssel.

19 hónapos műszakival vettem Magyarországon még nem forgalomba helyezett autót.

Még nem volt magyar rendszáma és forgalmija, mikor már tudták a műszaki érvényességét.

Lefoglalóztam, két nap múlva mentem érte.

#1

2022. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!