Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi autót felújítani vagy...

Régi autót felújítani vagy egy újabbat venni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Olyan dilemában vagyok, hogy van egy 25 éves kereklámpás Toyota Corollám amire az elmúlt években ráköltöttem kb 600e ft-ot. Többek között új komplett hátsó futómű, új kipufogó, új gumik, lámpák, új vezérlés, motor szét és új tömítések( blokk nem lett széthúzva), az alváz lecsiszolva, rozsdaátalakítóval cinkspray-vel és alvázvédővel lekenve, és még ami nem jut eszembe. Viszont küszöbvég és hátsó sárvédőív, klíma kompresszor az cserés. Mivel járnék jobban, ha ezt újítgatnám, vagy venni kb 1M körül valamit, H Astra, Citroen Picasso vagy hasonlóakat ami családi autóként üzemelne. Nincs garázsban lakótelepen van kint és évente 6-7e km-t használjuk, többnyire városban.
febr. 14. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
E11es corolla?
febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal jársz jobban ha a sajátodat tartod meg, arról legalább tudod hogy hogyan volt használva meg szervizelve. Ezen a szinten egy "új" (másik) autóval jobban meg lehet szívni szerintem, nem tudhatod hogy ki és hogyan használta, illetve hogy a szervíztörténete valós-e. Plusz ugye átírás, illeték, satöbbi, illetve az új autót ugyanúgy át kell nézetni valakivel és ha mást nem a kopó alkatrészeket meg egy olajat cserélni benne.
febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az árkategóriában szinte borítékolható, hogy az új autóra is el fogod költeni azt, amit a Corollára elvernél. Magának az autó keresésének, átírásának is költsége van.

A tiednek csak ismert hibája van. Ha az igényeidnek egyébként megfelel, akkor szerintem tarts meg!

febr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben a cipőben jártam, csak nem volt benne klíma. E11 Corolla volt, motorfelújítás vagy eladás. Tuti, hogy a motorfelújítást választottam volna, ha lett volna benne klíma. Eléggé megbántam, nagyon jól ment az az autó, élmény volt vele menni. Egy másik ok, ami miatt még az eladás mellett döntöttem, hogy balesetem volt vele, ezért magamnak kellett egy ajtót kicserélni és hát nem lett tökéletes, na. A lényeg, tartsd meg, javítgasd a jelenlegit, mert tuti, hogy csak lefingottat fogsz találni használtautóból, még akkor is, ha drágán adják. Ez a tapasztalatom. Ha egyszerre lenne olajfogyasztásod, csupa rozsda lenne az egész, akkor adnám csak el a helyedben. Ezek nagyon jó kocsik.
febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Amit 1 milláért veszel az valsz ugyanúgy kuka. Ezen meg legalább tudod, hogy mi mikor lett javítva. Őszintén megvallva, ha minimum 3 millád lenne, akkor megfontolnám a cserét, az alatt nem érdemes.
febr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

az, milla...

Az hogy az milyen évjárat, típus, az már részletkérdés, igaz?


Előbb indulnak el emberek egy 20-30 éves autóval külföldre, mint egy 1.0 turbós szeméttel, ami ér 5 "millát"

febr. 15. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De k@rva jól megfogalmaztad 6os.😁
febr. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1M-ért olyan autót kapsz, amire ugyanennyit rákölthetsz pár év alatt. Az a szint, amiért manapság nem éri meg cserélni. Több pénzt kell keresni, hogy érdemi előrelépés legyen a következő autó
febr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1.5 2mert lehet venni J astrat. Vagy hasonló 2010 körüli autót. Mondom ezt úgy hogy 3 japán autóm volt, jó a corolla de ha nincs pénzed akkor engedd el a témát. Ha 2milko tudnál venni mást akkor vedd meg, már csak a biztonság szempontjából is. Az a baj a Corolla 25eves, ha találkozol valami modernebb kocsival akkor annak csúnya vége lehet....es ezt most mindenféle rosszindulat nélkül mondom.
febr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az alvázat nem tudom hogy csiszoltad le, nem alvázas, önhordó..


Az anyagfelhasználásoktól, kezelési/felhasználási hibáktól függ hogy jót tettél-e vagy csak löktél rajta egyet lefelé az elpusztulás útján..

febr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!