Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik nem tudják az alapokat...

Akik nem tudják az alapokat sem megcsinálni az autón otthon, azok hogy tudják kifizetni az autó fenntartását?

Figyelt kérdés
Pl. olajcsere, kerékcsere stb. Úgy hogy mindent amit tudtam megcsináltam otthon magamnak és átvertek 50 ezerrel a szerelők, ígyis 250 ezret költöttem egy olcsón fenntartható autóra megvétel után, kínálat tetejéről. 200 ezer ha nem számoljuk az átveréseket. (Szar alkatrészt tettek bele, ami folyamatosan tönkrement) Persze nem számolva az üzemanyagot, átírást, adókat, matricát stb, tehát csak a kocsira ennyit. Ha ezt mindet szerelő csinálta volna, akkor szerintem tuti lett volna 500 ezer, mert mással is átvertek volna. A magyar 200-250 ezres fizetésekkel hogyan tartják fent egyesek az autót, ha nem tudnak semmit megcsinálni otthon?
febr. 14. 21:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Én szinte semmit nem tudok megcsinálni itthon, bár nem is akarok. De azért volt már, hogy fékpofákat festettem vagy az alvázat lekentem, de az nem nagy dolog. Na meg a külső/belső ápolást én is csinálom. Nézd ha folyamatosan olyan emberekhez viszed, ha gondja van az autónak, akik folyamatosan átb@sznak akkor ne csodálkozz, hogy ennyibe kerül. Ráadásul az olcsóbb hamarabb tönkre megy, ezzel már vagy 2x én is megjártam. Nagyon átkell gondolni, hogy hova viszed. Pl olajcserét az ingyen csinálják nekem meg még 1-2 apróságot, rokon csak nem van amikor nehezen ér rá. A többi dolgot pedig egy elég drága szervízben csináltattam, ahol az került bele amit megbeszéltünk. Számlával/garival és ha volt is valami rögtön vissza is vihettem és megoldották.
febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
#1 Igazából kb. mindegy hova viszem, belerakják a fos minőséget kérdés nélkül, és az alkatrész megy tönkre, nem a szerelésükkel volt a baj. Aztán a kötelező 1 év garancia alól kibújnak valami hülye dumával. De ezt 2 szerelő is megcsinálta velem sajnos, így jött össze az 50 ezer. Ilyet, hogy olajcsere inkább magamnak csinálok, hogy belevaló és jó minőségű olaj kerüljön bele, ne az olcsó nem belevalót adják horror áron. Fél óra alatt lecserélem a szűrők cseréjével együtt. Tök jó, hogy neked ingyen megcsinálta valaki, de gondolom tescos nem belevaló olajat használt, mint az összes. Az csak neki jó, mert akkor nemsoká viszed hozzá motorfelújításra az autót, az meg nagyon jó pénz neki. Már nem bízok a szerelőkben, amit lehet, otthon csinálok.
febr. 14. 22:13
 3/26 anonim ***** válasza:
Nem, mivel én viszem a castrol olajat meg a filtron szűrőt. Sok gané van ez tény, de van még normális. De amúgy ez a baj, megkell(ene), hogy kérdezzék, hogy milyen cucc megy bele és hogy jóvá hagyod-e. Csak van a környékeden legalább egy normális szaki vagy szerviz.
febr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
#3 Ja, értem, az úgy akkor nagyon jó. Van, sok szerelőt felhívtam, pár mondta, hogy azt a márkát, amit beleraktak és tönkremegy folyamatosan, soha nem raknák bele. Akik meg csinálták, azt mondják jó minőség. Hát ez van, legalább nem valami drágább dologgal vertek át.
febr. 14. 22:22
 5/26 anonim ***** válasza:
Meg azért érdemes nézni az értékeléseket is.
febr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
#5 5/4.8-as értékelésük van google mapson :D
febr. 14. 22:30
 7/26 anonim ***** válasza:
hm.... :D
febr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Új autót vettem pár éve, kb. 60-70.000 megy el szervizre éves szinten, legutóbb a kötelező szervizem 45.000 volt.

Nem egy fájdalmas összeg.

Csak márkaszervizbe hordom, a munkájukat átnézem minden alkalommal.

Értek hozzá és ezt ők is tudják.

Előfordult párszor hogy a szerelőik hanyagsága miatt visszavittem az autót, eddig gond nélkül javítottak mindent.

febr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
#8 Köszi a válaszodat. Nagyon jó ár szerintem márkaszervizben 60-70.000. Milyen autó, ha szabad tudni?
febr. 14. 22:41
 10/26 anonim ***** válasza:
Haver,rokon,feketén dolgozó szerelő,bontott,legolcsóbb utángyártott alkatrészekkel.Karbantartások halasztása,csak akkor megcsinálni ha már muszály,valahogy így oldják meg.
febr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!