Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ragad be a kézifék?

Miért ragad be a kézifék?

Figyelt kérdés
Golf 4 ... Amikor elsőnek kiengedem a kéziféket még fog. Mikor elindulok akkor egy nagy pattanó hangot hallok és utána jó minden. Mi a Baj? 3 éve van nálam. Az előző tulaj óta nem csináltam még semmit a féken.

febr. 15. 03:03
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Semmi baja. A fekpofa feltapad a tarcsara (vagy dobra) es amikor elengedi, akkor van ez a hang.
febr. 15. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De eddig ez sose volt. Ez a hang
febr. 15. 03:50
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
SZét kell szedni és megkenni ahol szükséges.
febr. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Vagy 15 éve volt szétszedve utoljára, az összes visszahúzó rugó kilágyult/rozsdás/eltört.
febr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Attól,hogy többször felteszed ezt a kérdést, még nem fog megjavulni! Le lett írva,hogy ki kell takarítani,mert a benne lévő fekpor+nedvesség letapasztja a fékpofákat, akkor minek írod ki újra?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__12..

febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem szarra volt rohadva a kezifek bowden a vegen mar be se tudtam huzni annyira meg volt valahol feszulve. Ki kell cserelni, 4es golfom van nekem is.
febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 veterán vas ***** válasza:

A 4. golfok között simán akadnak 20 év fölöttiek.

Szóval bizonyára lenne mit javíttatni, cseréltetni a fékben. (is)

febr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyan ez volt de sokszor ki sem engedett rendesen és enyhén fogott ami azért volt gáz mert egyrészt a kerék forrósodott, az autón érezni lehetett hogy erőlködik, mert hát fogta azért, és persze a fogyasztás is megnövekszik nyilvánvalóan.

Nálam az volt a hiba hogy a kézifék bowden be volt ragadva mert a védő cső amibe futott a kötél annyira telement dzsuvával sáros, poros cucc ami a sok víztől összeállt és amikor megszáradt annyira megkötött hogy az egész megfeszült benne kegyetlenül. Ennek az volt az oka hogy a védőgumi dugó ami ugye meggátolja hogy dzsuva kerüljön bele az elfáradt, szétszakadt egy ponton és a kos szépen lassan bejutott meg a víz, pára is stb... és az idők során gyűlt benne elég rendesen. Ezért is javasolják hogy télen fagyos időkbe ne húzzuk be a kéziféket mert előfordulhat hogy víz kerül oda és megfagy és ugyanúgy beragadhat.

febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 wcpumpa01 válasza:
visszahúzó rúgó gyenge tehát csere, illetve bovdencsere és jólesz és tisztitani bejáratni mindent
febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!