Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli, nyári vagy 4évszakos...

Téli, nyári vagy 4évszakos gumiabroncs a legjobb megoldás személyautóra?

Figyelt kérdés

febr. 19. 05:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%
Jogilag a 4 évszakos is téli gumi.
febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy szoktam, hogy kb. 10000 km/év alatt 4 évszakos.

Afelett téli és nyári.

febr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
56%
Hosszú évek óta 4 évszakos. Nézzük már meg mi van, februárban 20 fok nappal aztán fagy éjjel. Nappali hőmérséklet 7 fok feletti. Tehát naponta cserélni kellene a gumikat? Eső van ,oda meg a téli gumi nem elsőrangú.Hó az nincs, volt talán 2 nap amikor esett, le is bénult Bp tőle azonnal, teljesen mindegy milyen gumid volt szoptál, minek az ezerbarázdás sarkvidéki mintázat? Egy jó 4 évszakos az mindenhol hoz egy átlagos értéket, ha éjjel fagy akkor is jó ,ha esik akkor is, és ha nappalra 20 fok lesz akkor is. Jogilag meg téligumi az is, szóval sógorék is bekaphatják :D
febr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
54%
Sógorékat nem tudom, én Horvátországba jártam évekig rendszeresen, ott konkrétan megnézte a gumit a határőr, megnézte mi van ráírva. Igaz, már nincs határ, szóval nem tudom, hogyan ellenőrzik most :D
febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem jársz hegyekben és hosszú utakon, csak városban használod a kocsit, akkor tökéletes a 4évszakos.
febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
43%
hópehely jel legyen rajta, akkor télinek számít, hiába 4 évszakos . 4 évszakban benne van a tél is :D
febr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Hellmano válasza:
68%
Én például az elmúlt 3 évben nem cseréltem le a nyári gumikat, mert semmi tél nem volt. Elötte télen téli, nyáron nyári gumikat használtam.
febr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
21%

17: hát ezaz....

A téli sem ad sokszoros tapadást ilyen körülmények között. Jobb, nyilvánvalóan jobb de annyival nem, hogy ne kelljen óvatosabban vezetni télen.


Nekem márkás télivel is úgy vágja ki a seggét az öreg merci még fekete aszfalton is közepes gázra, hogy csak na.

Fehér aszfalton meg meg kis gázra is pörög még kettesben is ha vizes.


Nyáron, nyári gumival nem csinálja ezt.

Max fehér aszfalton nagy gázra áll keresztbe.

febr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
86%

Felhasználás, éves futás kérdése. Ha 3-4 év alatt el tudod koptatni a téli/nyárit, akkor szerintem jobb az. Ha télen hegyvidéken jársz, akkor jobb, ha van rendes téli gumid.

Belföldre, évi 20000 km alatt szerintem megfelelő választás egy négy évszakos, inkább a felső kategóriából.

febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
87%

#6: „Nézni is rossz a nyári és négyévszakos gumisokat akár 1 centi hóban...”


Én tavaly váltottam 4 évszakos Hankookra (25 évnyi téli-nyári váltogatás után) és a november-decemberi havas hetek (nem Mo.-n) tapasztalatai után bátran mondhatom hogy az átlagautósnak teljesen korrekt és kényelmes megoldás, egyszer sem éreztem a havon hogy bizonytalanabbul menne mint a télivel.

febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!