Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nulla tapasztalattal mennyibe...

Nulla tapasztalattal mennyibe kerülne manapság belevágni a motorozás világába?

Figyelt kérdés
Tehát, 25 éves vagyok, nincs még semmilyen tapasztalatom és jogsim sem, értelemszerűen így már A korlátlant tehetnék. Érdekelne, hogy maga a jogsi pl. mennyibe lenne, ha elsőre sikerülne minden. Továbbá sisak, ruházat, gondolom ez már kell eleve a tanfolyamra is, nem adnak felszerelést. És ha mindez megvan, szeretnék majd venni egy kb. 200-250-es kezdőmotort, ami nem okoz nagy meglepetéseket, de normálisan lehet vele tartani közutakon a forgalom tempóját, mondjuk egy Honda CBF250-re vagy Yamaha YBR 250-re gondoltam. Illetve van még valami ami szükséges, de nem kalkuláltam? Kb. mindennel együtt mennyiből jönne ki a dolog? Majd most kezdek el pénzt gyűjteni, ha minden jól megy, és érdekelne, hogy akkor kb. mennyit kell spórolnom, hogy bele tudjak vágni.

febr. 19. 13:13
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__12..


Jogsira is nyugodtan rászámolhatsz 3-400 ezer forintot, attól függ, idén hogy emelik az árakat, mennyire jó az oktatód, és mennyire van érzéked hozzá, vagy éppen mennyi pótórára van szükséged - a rutin előtt ez nagyon sokaknál jellemző, főleg, hogy hiába korlátlant teszel, nem a legnagyobb motorral kezded a vezetést jobb esetben, másrészt kérdés, hogy van-e B jogsid, ha van, akkor viszont a forgalmi már könnyű lesz.

febr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
61%

Ruházaton/védelmen ne spórolj.


Kétféle motoros van.

Van aki már esett és van aki esni fog.

febr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
Egyből ne 600as vagy 1000 motorral kezj.
febr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
Milliókról beszélünk.
febr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Oké, eddig annyival vagyok bentebb, hogy 3-4 kiló a jogsi. A motor vételára durván 700 ezer ft. Kérdés, mennyi legyen a zsebbe papírozni, szervizelni a vasat. Illetve akkor felmerül a kérdés, mennyibe lenne a motoros szerkó meg a bukó, spórolni nem akarok rajta. 1,2-1,3, vagy mondjuk azt durván másfél millió összesen indulásnak reális?


3-as: Leírtam, hogy 250-es motorokban gondolkodnék kezdőként. Tulajdonképpen szivem szerint A2-őt raknék, vagyok 60 kg vasággyal, biztos vagyok benne, hogy soha nem fog kelleni ilyen 600-as gép, szerintem egy kisebb motor is irtó jó tud lenni, ha ki tudod maxolni. Pályázni igazából nem fogok vele.

febr. 19. 15:32
 6/50 anonim ***** válasza:
29%
25 évesen már benőhetetett volna a fejed lágya, a motorozás az öngyilkos-jelöltek hobbija, a magyar közlekedési kultúra meg főleg alkalmatlan hozzá. Le fognak tarolni, kell ez neked?
febr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:

#5 Első válaszban linkeltem, ott találsz részletes leírást árakkal, fogsz egy számológépet és összeadogatod. Alsó hangon

Lábbeli 40-60k, nadrág 50-80k, kabát 50k, normális térdvédő 10k, normális gerincvédő 40k, kesztyű 20k, ez eddig 210-260 ezer.


Bukósisakról lehetne hitvitákat folytatni, szerintem ha nem akarsz spórolni rajta, az még 200-300 ezer.


Szervizelés attól függ, milyen vételt csinálsz. Első körben lehet, hogy rámegy a gatyád is. Lehet, hogy nem. Évi olaj+szűrő csere kb. 20-25 ezer, kétévente ennyi a műszaki vizsga, fékfolyadék csere kétévente gyakorlatilag aprópénz, gumi meg benzin attól függ, mennyit és hogyan hajtod.

Vételkor eredetvizsga alig egy 20-as, átíratás a kormányablakban majd' 50 ezer forint. Kötelező biztosítás megint attól függ, azt neked kell kalkulálni, nekem évi 15 ezer körül van 600-as motorra.


Plusz persze ha normálisan akarod csinálni, akkor jársz vezetéstechnikai tréningekre, mert a szigorúbb rutinvizsga ellenére is semmit nem tud az átlag frissjogsis.

febr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:

Meg nem kell mindent azonnal megvenni, lehet, hogy a suliban adnak kölcsön egy ideig térdvédőt, könyökvédőt, talán elfogadják, ha eleinte nem kifejezetten motoros a lábbelid, csak magas szárú. Nálunk még sisakot is adtak kölcsön, annyit mondtak, hogy rutinvizsgára már saját cuccokkal kellene jönni.

Idővel úgyis minden motoros cuccodból lesz több is meg jobb is. :D

febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
Sisak 300 ezer, LoL
febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
Hát 200-nál olcsóbban sehol nem kapsz normálisat (pl. Schuberthet vagy Shoei-t). Az 50 ezres sisak két dologra jó, hogy elmenjen a kedved a motorozástól, meg esetleg meghalj, ha bármi történik.
febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!