Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az lenne a kerdesem, hogy...

Az lenne a kerdesem, hogy milyen borruhat ajanlanatok motorozashoz? Nem sokara bele fogok kezdeni a jogositvanyba es mar nezegettem (Shox, Sixgear, Mugenrace. ), de kivancsi lennek, hogy kinek mi a tapasztalata es melyiket ajanlja. Koszi elore is N20

Figyelt kérdés

2018. nov. 24. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel és hol fogsz motorozni?
2018. nov. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:

Én is ebben a cipőben járok. Jövőre nekem is vennem kell valamilyen bőrcuccot.

én kétrészest fogok mert kényelmesebb azért. Szintén sixgear illetve mugen raceben gondolkodom. Berik, alpinstar is tetszik mint márka de túldrága. Sixgear már 125ért van, mugen pedig 135 ért. 1,3as marha bőr, fém protechtorok vállon is. Szerintem nagyon jó kis ruha.

milyen mocit tervezel venni? Én nakedet fogok.

2018. nov. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kérdező levele:


"Egyelore varosban es egy Suzuki gsxr-600- sal"


Abszolút ideális választás városhoz gratula.( K1-es 600as GSX-Rem volt 6 évig, az utána következő modellek még "kompaktabbak" lettek ). Az üléspozíció, a kormány sőt az egész motor kialakítása tökéletes a városi használatra. (Sorry ha valaki nem érti az iróniát ).

Úgy általában telitalálat városba egy sportmotor...de ez persze magánügy.


Ha nem pályázol ( nem autópálya) rendszeresen akkor felesleges az 1 részes cucc, kényelmetlenebb levenni pl túrák alkalmával , sokkal jobb a két részes. Amiről nekem tapasztalatom van az osztrák Wintex: jó cucc, annak idején ( 2000es évek előtt picivel ) nem volt nagy választék és abban motoroztam. Marhabőr cucc, mindenféle protektor benne volt, kivéve a gerinc védőt ( ezt általában egyébként mindenhol valamilyen szivaccsal helyettesítik és kivehető a ruhából. Aztán volt Dainese ami egy rohadt drága és nagyon jó cucc, de szerintem annyival nem jobb amennyivel többe kerül - utána egy két részes Berik-et gyűttem ami fele annyi volt és egy nagyon jó ruha. Kétszer is perceltem vele elég nagy sebességnél és semmi bajom nem lett, ruhán is csak éppen meglátszottak a csúszás nyomok amelyekkel elismerő pillantásokat lehetett begyűjteni a pályanapok szünetében :) . ( Aki nem ismer - mert aki ismer az tudja, hogy csak egyszerűen béna vagyok ).

Nem igazán a márkát kell megnézni. Megnézed a pénctárcád és elmész a "bótba" - ezt szerintem muszáj ott helyszínen megvenni. A drágább ruha többet nyújt: jobb minőségű protektorok vannak és a bőr varrása, a ruha minőségét is látni fogod. A próbánál azt nézd, hogy a protektorok jó helyre kerülnek, van olyan bolt ahol motor is van amire felülhetsz próbálni. Szerintem a bőrruha minden csak nem kényelmes amikor ácsorogsz benne. Főleg ha előtte életedben sosem viseltél ilyen cuccot, kifejezetten kellemetlen lesz elsőre. ( Nekem az volt legalábbis ). Arra akarok kilyukadni, hogy ne az legyen viszonyítási pontod, hogy felveszed a ruhát , ácsorogsz benne és ha úgy találod , hogy kényelmetlen akkor az már rossz. Ha olyan helyre mész ahol értenek is hozzá - pl Shox, Superzone ( itt szoktam vásárolni, vannak máshol is jó helyek, saját példát említettem ) - akkor segíteni is fognak a választásnál. Nem kell a hozzáértőt megjátszani és mai napig megbeszélem az eladókkal ha veszek valamit és kikérem a véleményüket.

2018. nov. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kimaradt: hogy én városi motorozáshoz nem vennék bőrruhát. Ha eszednél vagy akkor úgyse száguldozol ész nélkül, a cordúra szerintem jobb választás. Könnyebb felvenni, jobban szellőzik nyáron.
2018. nov. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:)
2018. nov. 25. 16:07
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
Ne borruhát hanem sörruhát vegyél.
2018. dec. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!