Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezért melegedik vagy hengerfej...

Ezért melegedik vagy hengerfejes az autó?

Figyelt kérdés
Adott egy vw golf 4. Néhány hete eltört egy vízcsonk és elfolyt a hűtővíz. Néhány napig a parkolóban állt. (Nem volt ledugózva) ezért kb az összes elfolyt. Csonk csere és feltöltés után levegős maradt a rendszer. Leállítás után mintha egy patak folyna az utastérbe olyan hangok vannak :) Azt hittem magától kidolgozza de úgy tűnik nem igazán. Van valahol légtelenítő csavar vagy hogy fogjak neki? Pár hétig jártam vele, nem melegedett túl. Viszont a napokban 15-20 kilométer után meg kell állni és belső fűtés maxon vissza hűteni. Így hogy levegősen jártam vele hengerfejes lett vagy csak ki kellene mostmár legteleniteni? (Ismerősök szerint hengerfejes lett, de nem ertem hogy ez egyik napról a másikra megy? olajat vizet nem eszi szinten van azóta is)

febr. 20. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:

"de nem ertem hogy ez egyik napról a másikra megy?"

Nem ez 10 masodperc alatt megtortenik, ha tulhevul a motor. Elvetemedik a hotol a hengerfej, s ahol megnyilik egy kicsit, oda bemegy a benzin langja, ategeti a tomitest.

De egyszeru. Ha nem fuj ki, a hutovizben nincs olaj (es forditva), akkor megusztad. Az ismerosokre meg ne hallgass.

febr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A hűtővíz kristály tiszta, olaj betöltő kupak teljesen tiszta. Az olaj szagán érzem van e benne fagyálló?
febr. 20. 14:52
 3/3 krwkco ***** válasza:

Légteleníteni kell és szerintem utána jó lesz. Ha végig volt víz a kiegyenlítőtartályában és nem mutatott a műszerfalon túlmelegedést akkor nem lett baja.

Keress egy légtelenítési videót erre a motorra a youtube-on.

cooling system bleeding, ha angol találatokat is akarsz.

Nekem Fiestám van, arra is azt mondják, hogy kilégteleníti magát, de nem. Azon pl. a hűtőn van egy alig észrevehető csavar, azt is meg kell nyitni. De a tieden más trükkök lehetnek.

febr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!