Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen víz csepeghet a motorté...

Milyen víz csepeghet a motortérből ha a hűtővíz maxon van és a klíma sem megy?

Figyelt kérdés
Ford Focus mk1, 1.8 tddi. Sokat pályázok vele és az utóbbi időben vettem észre ahogy megálltam vele, hogy víz csepeget a motorból. Fentről nem látom, hogy honnét. Száraz időben volt.

febr. 21. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Esővíz?
febr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Várj még vele, mert lehet, fog lejjebb menni a kiegyenlítőből a vízszint.

Volt 1.8D fordom, a vízpumpánál csöpögött annál, kb 20 éve.

Elég elb...tt vezérlésük van, hajlamos szakadni a szíj.

febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Esővízet kétlem. Esett előző napokon de 150 kilométert mentem vele egy irányba. Szerintem kiszáradt volna + ott fedett garázsban állt 8 órát majd hazaérve ugyanugy csepegett.


Várhatok még vele, de igazából már így autóztak vele kb 1000 kilométert, szintén azzal az elgondolással, hogy kivárok kicsit, hogy fogy e valamilyen folyadék majd belőle, de semmi egyenlőre.

febr. 21. 10:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha csak pár csepp cseppen le néha, attól nem fog egy út alatt látványosan lejebbe menni a kiegyenlítő tartályban a folyadékszint. Már tócsákban kell, hogy álljon az autó alatt, hogy ott észrevedd.

Szóval lehet valahol csak egy kis szivárgás van. Nem érzel tipikus hűtőfolyadék szagot? Csöveket, vízpumpát átnézném. Ha valóban vízszerű az anyag, nem olaj, üzemanyag vagy szervó (ha hidrós, elektrohidraulikus a rendszer) és nem is fékfolyadék, a klíma kondenzvize is kilőve, akkor más nem nagyon lehet...

Az is árulkodó lehet, hogy a kicsi alatt pontosan hol tapasztalod. A klímának nincs automata páramentesítő funkciója? Az én autómnál pl emiatt is a tudtomon kívül kapcsolgatja a klímát, akkor is ha manuálisan ki van kapcsolva.

febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De elvileg van neki, de csak akkor ha a szélvédőre van irányítva és most nem arra volt.


Inkább éget olaj szalog szoktam néha érezni.

febr. 21. 17:26
 6/10 A kérdező kommentje:

Magam sem tudom miért, de nem tapogattam meg vagy szagoltam meg, hogy tényleg víz e. Láttam, hogy olaj biztos nem mert egész átlátszónak tünt.


Kiderült, hogy üzemanyag, dízel. Bosch pumpánál szivárog egy kicsit.

márc. 13. 19:05
 7/10 anonim ***** válasza:
szenteltvíz?
márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Kiderült, hogy üzemanyag, dízel. Bosch pumpánál szivárog egy kicsit."

A gázolajnak elég erőteljes szaga van. Ha olyan mértékű a folyás, hogy össze is gyűlik az autó alatt, fura, hogy nem érezted.

márc. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Fentebb írtam, hogy mintha éget olajszagot éreztem volna néha. Gondolom ahogy csepegett néha ráment a forró alkatrészekre és a ventilátor befújta az utastérbe.
márc. 14. 10:51
 10/10 anonim ***** válasza:

OK, csak a gázolaj, nem teljesen olyan, mint a motorolaj, hogy csak akkor érzed a szagát ha ég. Nálam pl. nemrég járt egy gázolajos kanna a garázsban. Le volt zárva, nem volt a külseje gázolajos. Mégis olyan erőteljes átható szaga volt, hogy reggel ahogy bementem a garázsba rögtön megcsapta az orromat. Régi teherautók, buszok, dízelmozdonyok mellett, ahol folyik rendesen a nafta, kültérben is érezni a gázolaj tipikus szagát.

De mindegy, nem lényeg, csak hangosan gondolkoztam... A lényeg, hogy kiderült az ok és megoldódott. :)

márc. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!