Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kanyarodó főútvonal/védett...

Kanyarodó főútvonal/védett út, főútvonal jelző tábla nélkül?

Figyelt kérdés

Adott egy lentebb linkelt kereszteződés, FŐÚTVONAL tábla hiányával. Az alatta levő tábla jelen van.


- Ilyenkor a kanyarodú útvonalon haladónak kell indexelnie?


A rendőr figyelmeztetést adott, mert nem indexeltem. Régebben a főútvonalat jelölő tábla is kint volt, ezért már megszokásból nem indexeltem, viszont azt levették/lelopták. Ha az a tábla nincs kint, de az alatta levő igen, akkor már kell irányt jelezni?


[link]



febr. 25. 10:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok, természetesen én a "főútvonalon" haladtam, nem az alsóbbrendű útvonalakon.
febr. 25. 10:49
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát az attól függ. Visszafokozták az útvonalat, vagy csak lelopták a táblát?


Kanyarodó főútvonalon nem kell indexelni, de ha nem főútvonal, akkor kell. Tehát, ha az az útvonal már nem főútvonal, akkor igaza volt a rendőrnek, kell indexelni. Ha viszont továbbra is főútvonal, akkor nem kell. A tábla semmit sem befolyásol. Nem a tábla határozza meg, hogy mi főútvonal és mi nem az, a tábla csupán jelzi ezt a sofőrnek, de attól mert lelopják a táblát, attól még a jogi státusza nem változik.

febr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elméletileg nem, mert az összes többi egyértelműsíti a helyzetet.

Én csak azért szoktam, hogy tiszta legyen merre megyek.

Ha a szemben lévő egyenesen haladni akaró ("rákanyarodik" a főútra) félreérti, hogy nem keresztezzük egymást, mert nem indexeltem, megindulhat.

febr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3 Tehát szerinted azzal teszed egyértelművé a szituációd, hogy pontosan a szöges ellentétét csinálod annak, amit a KRESZ kimond? Édes istenem, aztán csodálkozunk, hogy sok a baleset az utakon...
febr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az alatta lévő az egy kiegészítő tábla (Főútvonal vonalvezetése), önmagában nem alkalmazható. Én írnék az útfentartónak, hogy tisztázzák a helyzetet.

Ha lelopták a főútvonal táblát akkor pótolják. Ha már nem főút akkor meg szedjék le azt is. (Bár szerintem akkor meg kéne egy elsőbbség adás kötelező tábla (mert mi van ha nem működik a lámpa?)

febr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen indexelj, nem olyan nehéz dolog ez.
febr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De itt semmit nem jelent a tábla mert a fényjelző a mérvadó.

EZt is megkellene már tanulni!!!

febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok. Javitok: Reggel van még. ElsőbbségAdás tábla nem kell. De a kiegészitő tábla önmagában akkor is rossz.
febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha kanyarodó főúttal együtt haladsz, akkor nem kell indexelni. Ha nem főútvonal, akkor kell indexelni.

A főútvonal kezdete táblát nem kell kirakni az összes kereszteződésbe, de ha kanyarodik, akkor kötelezöen kint van.

Egyes kereszteződéseknél lehet olyan, hogy kanyarodóan van elsőbbség. De ez NEM főútvonal. Indecelni itt ugyanúgy kell, mint minden más helyen. Hiába van elsőbbséged kanyaridóként az egyenesen haladóval szemben, jelezned kell.

febr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Valóban csak főútvonalnál nem kell, de én akkor sem tartom logikusnak, ha a terelővonal egyértelműen mutatja mi az "egyenes". Mert ugye mi van, ha nem is teljesen derékszögben kanyarodik, hanem csak íves? Ilyenkor már el lehetne rajta lamentálni, hogy akkor most csak követem vagy letérek.
febr. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!