Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy főútvonalról, balra...

Ha egy főútvonalról, balra szeretnék lekanyarodni egy földútra, a mögöttem haladót akadályozhatom-e azzal hogy megállásra kényszerítem ameddig a szemből jövők el nem haladnak és le nem tudok kanyarodni? Csakis autókra gondolok.

Figyelt kérdés

2014. máj. 29. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
- igen
2014. máj. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 jucsucsu válasza:
Ha nem tiltott a balra kanyarodás pl: nincs záróvonal, nincs kötelező haladási irányt jelző tábla előre,jobbra vagy előre és jobbra akkor igen.
2014. máj. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kreszben mindent szabad, ami nem tilos. Tehát igen.
2014. máj. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is úgy tudtam, de hallottam valahol hogy bevezették hogy nem akadályozhatom és haladjak tovább, de így örülök.

Másrészt azért is kérdeztem mert napi szinten leakarnak tolni a főútról, vagy belém akarnak jönni, vagy ami még rosszabb, ha nem jönnek szemből, hátulról rámelőznek kanyarodáskor és kikell védenem.

2014. máj. 29. 17:47
 5/7 anonim ***** válasza:
ha nem jön szembe semmi és elég széles az út(kb 3 kocsi elférne) akkor a két sáv között menj inkább...akkor nem előznek balról, mert jobbrol is elfér...
2014. máj. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rád előznek? Úgy érted, kiteszed balra az irányjelzőt, lassítasz, behúzódsz középre, tehát egyértelműen jelzed a kanyarodási szándékod, és megelőznek? Azért ez nagyon durva!
2014. máj. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Régen írtam már, de a mai napig is megteszik. Jó látási és terep viszonyok közt. Egyszerűen sok a barom. Kb fél éve is, két ugyan olyan autó követett, behúzódtam időben a záróvonalra, lassítottam és közben indexeltem. Én álltam, körbenéztem hogy minden oké, a mögöttem lévő is állt, az ő mögötte lévő pedig csak 90-el megelőzött minket. De én is épp kanyarodásban voltam, igy a 3. fél ment az árokba kb 50-el a végén...
2016. ápr. 25. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!