Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy ilyen elrendezésű kereszte...

Mcszorongat kérdése:

Egy ilyen elrendezésű kereszteződésben mi a helyes irányjelzés nem jelzés egyenesen haladáskor és balra kanyarodáskor? Ha lenne főútvonal tábla, akkor egyértelmű, de ha nincs akkor is jeleznem kell ha egyenesen megyek tovább?

Figyelt kérdés

Kereszteződés elrendezése: -|

Én alulról jövök, tehát balra egy egyenrangú út és egyenesen egy alárendelt, mert nekik (szembejövő) van táblájuk. De se sárga tábla, se kiegészítő tábla, se záróvonal, se szaggatott nincs.



2016. nov. 3. 15:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Igen, jelezned kell, ha egyenesen mégy a T fejében. Irányjelzés módja: egyik index sem világít.

Igen, jelezned kell, ha balra mégy a T fejéből a szárába. Irányjelzés módja: bal index.

Igen, jelezned kell, ha jobb mégy a T fejéből a szárába. Irányjelzés módja: jobb index.

2016. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Pontosan mi is a kérdés? Hogy hogyan kell irányjelzőt használni ebben a kereszteződésben? Ha igen, akkor ezt mért kérdéses? Ez egy sima kereszteződés. Ha egyenesen mész nem használsz, ha balra mész akkor meg balra indexelsz. Az hogy a balra lévő egyenrangú, az egyenes lévő pedig alárendelt út az senkit sem érdekel, csak az elsőbbség sorrendjét határozza meg. (Legalábbis szerintem így lenne logikus, javítson ki valaki ha tévedek.)
2016. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Kanyarodó főútvonalat jelzik táblával, de létezik kanyarodó felsőbbrendű út, csakhogy olyan tábla nincs, nem jelzik külön.

A felsőbbrendű út elkanyarodik balra, ha egyenesen haladsz tovább, jobbra kell indexelned.

(nem említetted, hogy jobbról van-e utca, és ott tábla van-e).

Balra kanyarodáskor (főúton haladva tovább) lehet indexleni balra, ha az nem megtévesztő

2016. nov. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
2. nem téved. A kanyarodó főút változtatná csak meg az irányjelzés módját.
2016. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

3-as! Kanyarodó felsőbbrendű út nem létezik. Amire te gondolsz, az olyan úktekereszteződés, ahol nem jobbról/balról kell elsőbbséget adni, hanem mondjukk jobbról és szemből is. Tehát, ha balra kanyarodom, akkor elsőbbséget kell adni annak, aki velem szemben jön.

Itt az irányjelzés mikéntje nem módosul.

2016. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2016. nov. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
6-os, ez mi?
2016. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy ilyet is lehet, így egyértelmű lesz mindenkinek, a google autó most a másik irányba megy, de a lényeg, hogy előre nézel, nem kapsz utasítást a vizsgabiztostól, mi a helyes döntés. (Én egyenesen mentem index nélkül, megbuktam) Ha valaki máshogy látja a kereszteződést (-|) az is érdekel.
2016. nov. 3. 17:00
 9/18 A kérdező kommentje:
2016. nov. 3. 17:00
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Így már világos, hogy miről van szó. Amiket írtam, az teljesen helytálló, de ez nem egy sima –| kereszteződés.

Itt bizony jelezni kell jobbra, mert nem egyenesen haladsz tovább, hanem jobbra letérsz az útról.

Ha maradsz a Rádi úton, akkor nem kell jelezni semmit, mert csak fizikailag van irányváltozás, azaz az útnak van egy íve.

Mint ahogyan a szerpentinező út is kanyarog, de az azon haladás forgalomlogikai szempontból egyenes.

Ezen a helyen te jobbra kanyarodtál, amit jelezni kellett volna.

2016. nov. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!