Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mást sem hoz lázba a több...

Mást sem hoz lázba a több lóerő? Vagy ez csak átmeneti érzés?

Figyelt kérdés
Sose volt/vezettem még 90 lovasnál erősebb autót, ezért vettem egyet. 140 lóerő, tök jól megy, meghajtottam már párszor, tetszik is úgy nagyjából, de nem élvezem úgy, mint a kis futárautómat. Tiszta hülyének érzem magam, hogy egy kis vacakban nagyobb lelkesedéssel őrültködök, mint hogy kiélvezzem a jobb gyorsulást meg a sebességet. Fog ez változni? Vagy mindig jobb érzés lesz kevesebb lóerővel nagyot menni?
febr. 26. 00:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyénfüggő. Engem például a fogyasztás dolog hagy hidegen, pedig van aki arra ránt rá, ha már fél decivel kevesebb benya fogyott. Egyszerűen te ilyen vagy. Nem akarsz huligánkodni és tudod hogy a 90ló is elvisz ugyan oda. :)
febr. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában a nagyobb teljesítmény nem feltétlenül ad jobb élményt.
febr. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel a teljesítmény/tömeg arány az iránymutató.
febr. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Egyik 87 hp 905 kg (0-100 gyorsulás 12,1 s), a másik 140 hp 1190 kg (gyorsulás 8,9 s).
febr. 26. 01:58
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
A 140 azért nem olyan sok. Férjem autója chippelt, na azzal vezetni, vagy az én kisautómmal, azért észrevehető a 100 LE különbség. Városban mindegy persze, de városon kívül vagy előzéskor ég és föld.
febr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
Kordában tudtad azért tartani azt a 140 lóerőt?
febr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Haha, nem kell itt savazni 6-os. Direkt nem vettem erősebbet, mert ez is nagy különbség a korábbiakhoz képest. Odalépsz neki és megy, és ez valahogy olyan unalmas. Ha kihívást jelent gyorsnak lenni valamivel, az sokkal jobb érzés. De biztos velem van a baj, csak kíváncsi voltam más is van-e így vele.
febr. 26. 09:28
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én baromira imádom amikor néha előszedem a 250 lovas gépem, de a hétköznapi szaladgálósom sem uncsi autó, csak sokkal gyengébb, de élvezhető az is, pedig az még 150 ló sincs.
febr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

A vezetési élmény nem pusztán a lóerőtől függ. Tömeg/teljesítmény arány, jó futómű, fordulékonyság, jó gumik, karosszéria merevsége, stb.


Ott van pl. a sokak által leszólt MX-5. 116le, mégis sok neves autótesztelő szerint az egyik legélvezetesebb autó (Bessenyey Zoli, Vida János, Walter Csaba, Bazsó Gábor, Winkler Róbert, Draskovics Andris, stb.).

febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
Szinte látom magam előtt, ahogy 90 lóerőnél csak úgy kapaszkodsz a kormányba.
febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!