Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autó fajtát választjátok?

Melyik autó fajtát választjátok?

Figyelt kérdés

febr. 26. 18:55
A kérdező szavazást indított:
Benzin
Dízel
Gáz
Elektromos
32 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Hibrid.
febr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a benzines egyszerűsége, olcsón fenntarthatósága és hangja tetszik, így én azt.
febr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 bocs azt ki hagytam
febr. 26. 19:13
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Ok fejtésbe nem kezdek, de benya.
febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
10%
Nyilván elektromost, 2024 van.
febr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Tuti fogok lepontozást kapni, de nekem mindmáig a dízel az egyetlen megoldás, ha hosszú távú utazásra megyek. Városban is egy kis köbcentis dízelt nyüstölök. (Nem kormol). Egyszerűen sokkal jobb a hatásfoka az alacsonyabban induló nyomaték miatt, emiatt (nekem) élvezetesebb használni városban is.
márc. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Dízel. 5 literrel eljár vegyesbe,hogy oda se figyelek hogy megyek, tágas erős terhelhető. Benzines az minimum 7-8 vagy több liter és gyengébb is. Ezzel annyit spórolok , hogy bőven megéri ha néha ketőstömegűt kell cserélni
márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Csak dizel. Nyomatékos, 2/3-dal kevesebbet fogyaszt. Fordítsuk meg: mi a benzines létjogosultsága, ha gyengébb és 50%-kal többet fogyaszt?
márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Vegyünk alapul egy jó bevált láncos(dupla soros), mpi, szívó benya motort. Rendben? Kezdjük ott, hogy a gázolaj drágább és feltehetően egyre nagyobb lesz az ár különbség. Valamint adblue is kell a modernebb dízelekhez. Na tehát nincs turbo, részecske szűrő, kettőstömegű, nagynyomású szivattyú stb. Ami nincs az nem tud elromlani nem igaz? De azt nem mondom, hogy nem kellett apróságokat cserélni 300ezer felett, mint pl főtengyely jeladó vagy szelepfedél tömítés. (De azt is láttam, hogy most az ismerősöm mennyit kötlött az újabb, és 100ezerrel kevesebbet futott dízelére. Amennyiben nem nyomod neki nem fog annyit zabálni. A prémium benzin is olcsóbb a sima dízelnél, amivel még kevesebbet is fogyaszt és jobban megy. Amire kell doszt elég. De értem, hogy gyengébb a szívó benzin, mivel nincs rajta turbo. De a sima szívó dízel sokkal gyengébb a szívó benzin esetén is. De benzinesből is vehetsz turbosat. ( https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__12.. Szóval amit kell azt tudja, akkor miért is vennék dízelt, amikor több a gond vele, több a gázolaj és még jóval bonyolultabb, költségesebb technika.
márc. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Ezért kell adagolós dízel...

Örökös mint a szegénység 😅

márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!