Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Akik csak a kényelem miatt...

Akik csak a kényelem miatt választják az autó használatot, miközben lenne elérhető tömegközlekedés számukra, ők nem foglalkoznak a környezetvédelemmel?

Figyelt kérdés
Ugye egy busz, villamos vagy vonat nagyságrendekkel kevesebb károsanyagot termel, valamiért ezek az emberek mégis az autót választják akkor is, ha nem kell sok csomagot vinni, városban laknak, közel a munkahelyükhöz stb.. Miért? Nem érzik át, hogy ők is tehetnének a Földért?

2018. jún. 20. 21:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
45%
Mert a tomegkozlekedes telen hideg, nyaron meleg. Koszos, budos, lassu, nem haztol-hazig megy, nem akkor mikor en akarom, stb.
2018. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
35%
Szelektíven gyűjtöm a hulladékot. Ez így egál szerintem.
2018. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
43%

Városban lakom, a csomagjaim 99%-át fuvarcégek hozzák ki, 5 perc bringaút a munkahelyem.

Ettől függetlenül imádom a kényelmet, hogy ha csak úgy be kell ugrani valamiért, akkor nem kell a buszra várnom és nem kell cipekednem. A hirtelen jött ötlet miatt vett és 2 m-esre vágatott zártszelvényeket se lett volna könnyű a villamoson vinnem.

Kimozdulni is szuper úgy este, hogy nem kell a csodás éjszakai járatokra várnom az éjszakai kocsmai közönséggel.

Nem vagyok rászorulva taxikra sem, bárkiért el tudok ugrani kocsival, ha úgy hozza a szükség. Azért kocsi nélkül elég szar lett volna hazahoznom a feleségem a kórházból a babával.

Nyaralni sem leányálom úgy, hogy a 35 fokban hajnalban 4 pakkal futsz a városon át a pályaudvarra, hogy a légkondi nélküli vonatban aszalódj és nem lehet megállni egy pihenőnél nyújtózni. Köszi, gyerekkoromban épp elég volt az élmény. Ott sem kell a helyi járatokhoz igazodni, a kocsival bárhova el lehet menni.

Nem megyünk egy évben 10e km-t sem, emiatt a kényelem miatt mégis megéri fenntartanom az autót.

A Földért is teszek: autóval viszem el a szelektív tárolókhoz az üveget-műanyagot, anélkül tolhatnék egy kiszuperált bevásárlókocsit addig, mint a hajléktalanok.

Amikor pl tömegközlekedtem, pont olyan szagom is volt a dögmeleg buszok-villamosok után, mint az izzadt csövesgolyók. Ehhez képest klímás autóból kiszállni frissen egy áldás. A környezetemnek is.

2018. jún. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
53%
Az ugye megvan, hogy e kerdes feltevesenek mekkora kornyezetszennyezes az ara? A keszulekek, aram, net, stb. mind kornyezetszennyezes aran jon letre. Kedves kerdezo, te nem erzed at, hogy tehetnel a Foldert?
2018. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
25%

Tudod, az egó nagy úr. Azt mondja, ÉN, ÉN, ÉN. És ezzel mindenmagmagyarázható. Épp ezért a nagyra nőtt egót nem érdekli más, mint a saját - vélt - jóléte.

A jelenségben az autó csak egyfajta köcsögség. Sznobság, ha úgy tetszik. A nagyobb baj, hogy ez a túl nagyra hízlalt buta egó nem csak autót akar, hanem még nagyobb házat, új, nagyobb tévét, másik mosogatógépet, minden szobába légkondit.

Egyszer majd írok erről egy cikket. Visszavezetem a dolgot a gyermekori bilireszoktatási traumára.

2018. jún. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:
"A Földért is teszek: autóval viszem el a szelektív tárolókhoz az üveget-műanyagot" - Köszi, ezen jót mosolyogtam. Kiírnám a Facebook-omra, ha lenne. Bearanyoztad a napom. Azért remélem, érzed az írásodban az ellentmondást. :o)
2018. jún. 20. 21:25
 7/63 anonim ***** válasza:
42%
Egy hatalmas 12 ezer köbcentis ezer éves dízel busz szerintem kb 30 szor annyi károsanyagot termel mint egy 1.0 kis benzines eko motoros városi autó. :)
2018. jún. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
15%
Simán járnék mindenhova kocsival, ha lenne rá pénzem, magasról tennék a környezetvédelemre.
2018. jún. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
40%

Nyugodtan írd ki, el is égethetem az udvaron az egészet, kidobhatom az erdő szélére, rakhatom a kommunális kukába.

Az a baj a környezetvédőkkel, hogy ha valaki nem csinál mindent maradéktalanul úgy, ahogy ők tanulták vagy elképzelték, akkor úgy veszik, hogy az semmi.

Autóval viszem a szelektívet? Bűnös!

A félig üres pohár esete.

2018. jún. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
59%
Mert mig tomegkozlekedessel minimum 5 ora es ket atszallas az utam, addig autoval masfel. :)
2018. jún. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!