Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes gázüzeműre átalakított...

Érdemes gázüzeműre átalakított seat toledo 1.6-ot venni?

Figyelt kérdés
autót keresek, és 1.6-os seat toledora esett a választás. Találtam egy képek és leírás alapján jó állapotú darabot, felhívtam az eladót, elmondta, hogy 2014-ben lett átalakítva gázüzeműre, de benzinnel is megy, a kormány alatti kapcsolóval kapcsolható, a pótkerék helyére van beszerelve LPG gáztank. Én leginkább benzinnel használnám, ezért valószínüleg visszaalakítanám gyárira. Kérdésem az lenne, hogy érdemes ilyen dologba belekezdeni, illetve mekkora szívás kiszedni? Ez a hirdetés: [link]

márc. 3. 23:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha benzinnel használnád, vegyél tisztán benzinest!
márc. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát elég szar a felhozatal, viszont ez pont olyan amit keresek
márc. 3. 23:47
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha már benne van a gázüzem rendszer akkor nincs értelme kiszedetni mert annak is elkérik az árát plusz műszakin sem fog átmenni csak akkor ha leveszik róla azt a minősítést, tehát forgalmi csere stb... nem tudom pontosan de egy ismerősöm hasonlót akart és lebeszélték erről, inkább használta úgy és elvolt vele.
márc. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg és használd gázzal is.
márc. 4. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gázost visszapapírozni nagy szívás, műbizonylat mérnöktől, stb...nekem is volt, inkább eladtam. És úgy alakítják át a zugműhelyek, hogy még egy laikus is forgatja a szemeit, amikor meglátja. Azon csodálkoztam, hogy nem borul lángba szerencsétlen autó.
márc. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nézesd át szakemberrel fizetés _előtt_, és használd gázzal. Hidd el, sokkal olcsóbb. A hivatalos benzinesre vissza alakításhoz képest meg még sokkal olcsóbb tartályt cserélni.
márc. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Így van. Használd gázzal! Most 320 forint körül van 1 liter. Kb. annyiba kerül kiszereltetni és lepapírozni, mint beszerelni. Régóta gázzal járok, 10 ezer forintból 450 km-t megyek, szerintem nagyon megéri.
márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
viszont a gáz 20-30%-al rosszabbul teljesít, az eladó elmondása szerint úgy használta, hogy benzinnel indított, aztán mire bemelegedett a motor átkapcsolta. Benzines üzemmel is lehet használni ezek szerint probléma nélkül?
márc. 4. 11:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi teljesít rosszabbul? Főleg annyival... Normál esetben nem veszel észre semmit. 10-15%-kal fogyaszt többet, de ugyanolyan dinamikus marad az autó. Ha nem volt karbantartva, nincs megfelelően beállítva, akkor fordulhat elő ilyesmi. Milyen évjáratú az autó? Ha nem messze van tőled Páhi, akkor ott rendbe teszik, beállítják úgy, hogy észre se veszed, hogy nem benzinnel mész.

Amúgy használhatod csak benzinnel is. Oda kapcsolod, ahova akarod.

márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2004, 220 000 km-el, 10 éve van benne gázrendszer, ez alatt 3 tulaja volt
márc. 4. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!